A Központi Nyomozó Főügyészség ügyésze további 11 vádlott esetében szintén súlyosbításért fellebbez, míg 3 vádlott esetében 3 nap gondolkodási időt kért. Az elmarasztalt vádlottak, köztük Hagyó Miklós felmentésért jelentettek be fellebbezést, a jelen lévő felmentett vádlottak tudomásul vették az ítéletet, a többieknek 3 nap áll rendelkezésükre arra, hogy reagáljanak az őket érintő határozatra.
Hivatali visszaélés bűntettében, valamint hűtlen kezelés bűntettében két év, négy évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte Hagyó Miklóst első fokon a Kecskeméti Törvényszék.
Hadnagy Ibolya bírói tanácsa a per 15 vádlottja közül hatot különböző időtartamú felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt, hárman pénzbüntetést kaptak, míg 6 embert felmentett az ellenük emelt vádak alól. A törvényszék szerint a vádlottak nem bűnszervezetben követték el a terhükre rótt bűncselekményeket.
Az ítélet indoklásakor a BKV Zrt. által kötött kommunikációs szerződések kisebb részében a vádhatóság álláspontjával megegyezően állapította meg a szándékos károkozást a bíróság, többségükben azonban nem állapította meg vagyoni hátrány okozását a BKV Zrt.-nek.
A törvényszék a felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt vádlottak esetében károkozás jogcímén összesen mintegy 100 millió forint megfizetését rendelte el. A vádhatóság szerint a vádlottak egymilliárd forintot meghaladó kárt okoztak a BKV Zrt.-nek.
Hadnagy Ibolya tanácsvezető bíró a tárgyalássorozat zárásaként bejelentette, hogy a fellebbezések miatt az ügyet felterjeszti a Szegedi Ítélőtáblára.