Az orosz hírügynökség beszámolója szerint a nemzeti fejlesztési miniszter egyetértett Alekszej Millerrel abban, hogy a Fekete-tenger alatt futó, majd Dél- és Közép-Európa országait Oroszországgal összekötő gázvezeték megépítése jelentősen hozzájárul a dél-kelet- európai regionális együttműködés fejlesztéséhez. A cég sajtószolgálata arról is tájékoztatott, hogy befejező szakaszába jutott a Déli Áramlat a különböző szakaszok megvalósíthatósági tanulmányait is tartalmazó műszaki-gazdasági terv kidolgozása.
A Gazprom 2009. március 10-én írta alá a Magyar Fejlesztési Bankkal az alap-megállapodást a Déli Áramlat földgázvezeték megépítésében való együttműködésről. 2010. január 29-én a Gazprom és a Magyar Fejlesztési Bank létrehozta a South Stream Hungary Zrt.-t, amelynek az a feladata, hogy biztosítsa a gázvezeték magyar szakaszának műszaki-gazdasági megvalósíthatóságát, finanszírozza az építést, és működtesse a gázvezetéket.
Eközben az egyik tekintélyes orosz gazdasági lapban megjelent közlés szerint az EU energiaügyi biztosa az Európai Unió érdekeit sértőnek minősítette a Magyarországon is áthaladó Déli Áramlat gázvezetéket. Günther Oettinger egyenesen megfenyegette az orosz Gazpromot, hogy problémák lesznek a szerződésekkel, amennyiben a Déli Áramlat zavarni fogja a vetélytárs európai Nabucco vezetéket - írta csütörtökön a Kommerszant című orosz gazdasági lap.
Fellegi Tamás - a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közleménye szerint - a tárgyalásokon kiemelte, hogy a magyar kormány a kezdetektől elkötelezett a gázellátás diverzifikációja mellett, és támogat minden lehetőséget, amely növeli hazánk energiaellátásának biztonságát, ezzel gazdaságilag és politikailag is Magyarország érdekeit szolgálja. Így az Európai Unió tagjaként Magyarország támogatja a Nabucco projektet is. A miniszter ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a magyar kormány kiemelt gazdasági és stratégiai projektnek tekinti a Déli Áramlatot, amely jelentősen hozzájárul Magyarország és a projektben résztvevő magyar vállalatok regionális gázpiaci helyzetének erősödéséhez és a magyarországi gázellátás stabilitásának növekedéséhez.
A felek megerősítették elkötelezettségüket a Déli Áramlat magyarországi szakaszának megépítése és a projekt közeljövőbeli tényleges megkezdése mellett. A két fél megállapodott abban is, hogy magyar vállalatok bevonásával haladéktalanul megkezdik az egyeztetéseket a stratégiai együttműködés további formáiról is. Fellegi Tamás egyben üdvözölte a magyar kormány nevében az orosz, német, francia és holland cégek aktív közreműködésével megvalósuló Északi Áramlatot, illetve azt a tényt, hogy a Déli Áramlat projektben szintén részt vesznek német, olasz és francia partnerek.