Csisztu Zsuzsa, a budapesti szurkolói zóna szóvivője a pénteki, hivatalos kapunyitó eseményen kiemelte: a drukkerek természetes igénye, hogy találkozzanak egymással és közösen, együtt éljék át a futballmeccsek nyújtotta élményeket.
Az aktuális egészségügyi előírások, illetve az operatív törzs által meghatározott legszigorúbb óvintézkedések szerint kialakított helyszín - amelyet tíz nap alatt építettek fel - a budapesti meccseknek otthont adó Puskás Arénától alig másfél kilométernyire, impozáns környezetben található. A járványbiztos szurkolást segíti elő, hogy a tágas, szabadtéri helyszínre védettségi igazolvánnyal lehet majd belépni, valamint 72 óránál nem régebbi negatív PCR-teszttel, illetve olyan hivatalos igazolással, hogy az illető hat hónapon belül átesett a fertőzésen. Plusz biztonsági lépcsőként a bejáratnál még hőkapukat is elhelyeztek.
A szurkolói falu operatív vezetője, Major Balázs az MTI-nek elárulta: a városligeti helyszín kapacitása 11 ezer fő, és a kapuknál olyan technika áll rendelkezésükre, amely segítségével teltház esetén be tudják csukni a kapukat. Hangsúlyozta: váltásban mintegy 600 fő dolgozik majd a szurkolók zavartalan szórakoztatásának érdekében. Egy időben a létszám fele lesz ügyeletben, kiemelt napokon - amikor a magyarok pályára lépnek - viszont a háromnegyede.
Sipos Jenő, a Magyar Labdarúgó Szövetség szóvivője emlékeztetett: öt évvel ezelőtt a magyar Eb-szereplés euforikus hangulatot váltott ki nemcsak a franciaországi helyszíneken, hanem Budapesten is.
"Akik különböző okokból nem jutnak ki a Puskás Arénába, vagy a többi Eb-meccs helyszínére, azok a remek hangulatban nézhetnek mérkőzéseket a Városligetben, és egészen biztos, hogy a stadionokban szurkolókhoz hasonlóan maradandó élményekkel gazdagodnak" - közölte.
Az esemény ideje alatt a szervezők a szurkolói zónával kapcsolatos legfrissebb információkat, tartalmakat, valamint a részletes programbontást a Puskás Aréna Facebook-oldalán teszik közzé.