A friss OMSZ-prognózis szerint hétfőn több órára kisüt a nap, de elszórtan - legkisebb eséllyel az Észak-Dunántúlon - záporok, zivatarok is lehetnek. Hajnalban 12 és 20, délután 25 és 32 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet.

Kedden hajnalban a kevésbé felhős, szélcsendes területeken foltokban pára és köd képződhet. Délután sok napsütés várható, de helyenként, főleg a déli és keleti megyékben zápor, zivatar is lehet. A leghidegebb órákban általában 14-20 fok várható, de a kevésbé felhős, szélvédett tájakon ettől pár fokkal alacsonyabb értékeket is mérhetnek. A hőmérséklet csúcsértéke általában 25 és 30 fok között valószínű.

Szerdán, a meteorológiai nyár utolsó napján gomolyfelhős napos idő várható, de napközben nyugat felől egyre inkább megnövekszik, majd meg is vastagszik a felhőzet. A nap második felében északnyugat felől lehet számítani esőre, záporra, esetleg zivatarra. Nagy területen lesz élénk, helyenként erős a szél is. A minimumhőmérséklet általában 13 és 19 fok között várható, de a hidegre érzékeny helyeken ennél pár fokkal hidegebb is lehet. A maximumok általában 23 és 30 fok között várhatók, északnyugaton várható a hűvösebb, délkeleten a melegebb idő.

Csütörtökön, szeptember elsején a nap első felében még helyenként előfordulhat kisebb eső, zápor. Hajnalban általában 12-18 fok várható, de a kevésbé felhős, szélcsendes, hidegre érzékeny tájakon alacsonyabb értékeket is mérhetnek. Napközben 21-27 fokig emelkedik a hőmérséklet.

Pénteken a több-kevesebb napsütés mellett csupán néhol fordulhatnak elő záporok. A szél élénk, néhol erős lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet jellemzően 7 és 16 fok között valószínű, de a hidegre hajlamos helyeken hűvösebb is lehet. A csúcsértékek 22 és 27 fok között várhatók.

Szombaton felhős idő valószínű, hosszabb-rövidebb napos időszakokkal. Akár több helyen is előfordulhat eső, zápor, zivatar. Több helyen lesz élénk, néhol akár erős a szél is. Hajnalban 6-17, délután 20-28 fok várható.

Vasárnap is több helyen előfordulhat eső, zápor, zivatar. Nagy területen megélénkülhet, helyenként megerősödhet a szél. A minimumok 8 és 18, a maximumok 20 és 26 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

 

Ez a helyzet Európában

Kontinensünk nagy részén anticiklon alakítja az időjárást, ezért nagyrészt napos, csapadékmentes az idő. Ezzel szemben frontzóna húzódik Finnországtól Dánián át az Alpokig, amely mentén erősen felhős vagy borult az ég, és többfelé fordul elő eső, a front előterében - nagyobb számban a hegyekben - záporok, zivatarok törnek ki.

Területi átlagban a legtöbb csapadék Dél-Svédországban esik, ahol egy sekély ciklonális hullám alakult ki a fent említett frontálzónán, és több helyen mérnek 30 millimétert meghaladó mennyiséget. A csúcshőmérséklet nyugaton 25, 30, Európa déli és keleti részén általában 30, 35 fok között változik.

Északabbra, illetve a tartósabban csapadékos helyeken fordul elő 20 foknál alacsonyabb érték. Hétfő estig a Kárpát-medencét is eléri a hűvösebb légtömeg - írta az MTI.