A fővárosi önkormányzat eladó ingatlanjai közül a legdrágább az újbudai Rimaszombati út 2. szám alatti 14 ezer négyzetméteres volt oktatási épület, amelyből még 2015-ben költözött ki a korábban három iskola összevonásával létrejött Újbudai Széchenyi István Gimnázium, amely azóta egy másik budai utcában talált új otthonra – írja a Népszava.
Az ingatlan kikiáltási ára 7 milliárd forint plusz 1,75 milliárd forint áfa.
A lap úgy tudja a főváros vagyongazdálkodó cége, a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ (BFVK) Zrt. ingatlanértékesítési terve alapján, hogy a főváros vezetése bruttó 18 milliárd forint bevételt remél különféle épületek eladásából.
A 61 eladásra kínált ingatlan között többek között van még:
- több budai villa;
- újpesti, ferencvárosi, újbudai iskolák;
- józsefvárosi iroda;
- több üres telek;
- szivattyúház;
- egykori kispesti kultúrház;
- kőbányai lőtér;
- vidéki szociális otthon;
- mezőgazdasági terület;
- kastély
- és lakás.
Az értékesítésre kijelölt ingatlanok egyikét sem használja már a főváros, üresen állnak többnyire évek óta. Ha lenne a pénz a felújításukra, illetve akár funkcióváltással hasznosíthatóak lennének, akkor érdemes lenne megtartani ezeket a vagyonelemeket, de jelen állapotukban csak viszik a pénzt. Holott a Fővárosi Önkormányzatoknak már rég nincsenek tartalékai. Az ingatlaneladásokból befolyó bevételt a közszolgáltatások működtetésére fordítja a város
– válaszolta a Népszava kérdésére Kiss Ambrus gazdasági ügyekért felelős főpolgármester-helyettes.
Kiss Ambrus hozzátette, hogy a Fővárosi Közgyűlés minden évben újratárgyalja az ingatlanértékesítési tervet, és a BFVK csak azokat az ingatlanokat hirdetheti meg eladásra, amelyekre engedélyt kapott.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!