Már magával a költségekkel is vannak gondok: bár a tanulmány úgy számol, hogy a beruházások nagy része nem függ az olimpiától, és a "javak" egy részét utóbb értékesíteni lehet, így pedig az olimpia nettó költsége 774 milliárd forint lenne. Igaz, a készítők is elismerik, hogy közepes vagy magas a kockázata annak, hogy a költségek alulbecsültek (vagy a bevétel lesz a vártnál kevesebb), továbbá drágíthatja a rendezést az árfolyamváltozás.
Jó példa, hogy csak közlekedésfejlesztésre 1900 milliárdot szánnának, igaz ennek csak 1,5 százaléka, 28 milliárd menne az olimpiai beruházásokra, a többi amúgy is megvalósulna - olvasható a Népszabadságban. A költségvetés legnagyobb részét az olimpiai és médiafalvak felépítése jelentené, ez viszi a tervek szerint a büdzsé 62 százalékát. A sportlétesítmények kivitelezése mindössze 25 százalékot, mondván, többségük amúgy is elkészül.
A tanulmány szerint számtalan kockázattal kell számolni: ilyen az, hogy kicsi az ország gazdasága, amelyhez képest hatalmas beruházások kellenek, ahogy fővárosunk csekély ismertségére is veszélyforrást jelent, de az sem segít, hogy "a nemzetközi sajtó sokszor kritikus a hozzáállása" a magyar politikához. Nem előny, hogy bár a NOB szereti, ha az ellenzéki pártok is támogatják a rendezést - hogy azt kormányváltás se veszélyeztesse -, ám itthon nem egyértelmű a helyzet. A közvélemény támogatása is lehetne nagyobb, a tanulmány készítői majdhogynem veszélyforrásként tálalnak egy esetleges népszavazást.