A tavalyihoz képest 2 ponttal, februárhoz képest pedig 4 ponttal csökkent és ezzel 60 pontos értéket vett fel 2016 második negyedévében a BNP Paribas Cardif munkaerő-piaci stabilitási indexe.
Iskolai végzettséget tekintve továbbra is a magasabb végzettségűek vannak elől: a diplomások 71 ponttal vezetik a mezőnyt, utánuk 63 ponttal következnek a legalább érettségivel rendelkező munkavállalók. A szakmunkások 59 pontos értéke már három ponttal elmarad az átlagostól, a legfeljebb 8 osztály végzettséggel rendelkezők pedig 40 ponttal zárják a sort.
Korcsoport alapján a 18-29 és az 50-59 év közöttiek körében éves szinten ugyan nem tapasztalható jelentős változás, de a februári adatokhoz képest már 7, illetve 6 pontos csökkenés volt megfigyelhető, így mindkét csoportnál 58 pontot mértek az elemzők. A 2016 eleji időszakhoz képest a 60 év felettiek körében is érzékelhető változás ment végbe: a 9 pontos csökkenés következtében bizalmuk már 10 ponttal marad el az átlagostól.
A magyar munkavállalók állásuk iránti bizalma az elmúlt időszakban enyhén csökkent. A hosszú távú trendeket figyelembe véve a magasabb iskolai végzettség nagyobb önbizalmat jelent a munkavállalás szempontjából, illetve a munkaerőpiacon való elhelyezkedéssel kapcsolatban. A fiatal diplomások és a pályájuk végén járó munkavállalók az átlagosnál pesszimistábbak - állapítják meg a tanulmányban.
A szektorok közül fontos kiemelni a kereskedelmet, ahol a folyamatos ingadozás mellett most 3 pontos visszaesés érzékelhető. A lista végén hagyományosan a mezőgazdaságban dolgozók állnak 48 ponttal, ami az index mérése óta rekord alacsonynak számít.