A tárcavezető a Kína-Közép-Európa kereskedelmi kiállításon üdvözölte Ningbóban, hogy
az eddigi 21 helyett hetente immár 42 járat közlekedhet ezentúl Kína és Magyarország között, ami vonatkozik a személy- és a teherszállításra is.
„A Magyarország és Kína közötti gazdasági-kereskedelmi együttműködés rekordokat dönt, szükség van az áruszállítások felgyorsítására. Már most is a kínai teherszállítások közép-európai belépési pontja Magyarország” – mondta a külügyminiszter.
Kínai segítséggel lett élharcos Magyarország
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem megállapodott a kínai technológiai óriáscéggel a SEEDs nevű ösztöndíjprogramról. A Huawei segíti a hazai 5G hálózatfejlesztést, amivel a kormány célja, hogy a háztartások 90 százalékának legyen internet-elérése. Bővebben>>>Új légitársaságok új célpontokkal jelennek meg a magyar piacon
Számos cargojárat közlekedik a két ország között, ezek száma az elkövetkezendő időszakban tovább fog nőni.
A jelenlegi négy kínai városhoz még kettőt a kínaiak hozzá fognak adni, ahonnan közvetlen légi járattal majd el lehet érni Budapestet, illetve ennek a jogi lehetőségét biztosítják, és onnan kezdve már a légitársaságokon múlik ennek a kihasználása.
Ez a beruházás hozzá fog járulni ahhoz, hogy a görögországi kikötőkbe behajózott, egyre növekvő mennyiségű kínai áru Magyarországon keresztül jusson majd el Európa északi és nyugati pontjaira.
Szijjártó Péter elmondta, a keddi ningbói Kína-Közép-Európa kereskedelmi kiállításon tárgyalnak arról, hogy új légitársaságok új desztinációkkal jelenjenek meg a magyar piacon.
A miniszter arra is kitért, hogy egyeztetésein a felek egyetértettek a Budapest-Belgrád vasútvonal fejlesztésének, a 2025-ös céldátum tartásának fontosságában is.