A válaszadók júniushoz képest összességében változatlan folyamatokról számoltak be. Az idei érték alacsonyabb a hosszú távú júliusi átlagnál (52,3), és az elmúlt három év júliusainak átlagánál is (52,8), valamint az ötödik legalacsonyabb hetedik havi érték 1995 óta.
A felmérésben vizsgált részindexek többsége csökkent júniushoz képest.
Kapcsolódó
A termelési mennyiség indexe csökkent júniusi értékéhez képest, és hat havi bővülés után a termelt mennyiség csökkenését jelzi első hónapja. A mostani érték alacsonynak számít, az elmúlt 20 évben egyszer sem volt alacsonyabb az index értéke júliusban.
Az új rendelések indexe erősebben csökkent, és a mostani így a negyedik legalacsonyabb júliusi érték 1995 óta. Az új rendelések állománya magasabb lett, és alulmúlja az 1995 óta mért hosszú távú átlagot, valamint az elmúlt három év átlagát is.
A júliusi szállítási átfutási idő ideje hosszabb lett júniushoz képest, de az ütem rendkívül enyhe. A korábbi júliusi értékeket nézve az idei a hetedik legalacsonyabb érték. Az index értéke az elmúlt 6 évben hatvanhatszor volt 50,0 pont alatt, amire korábban nem volt példa. Utoljára 2013 márciusában és 2015 áprilisában volt 50,0 pont felett az index értéke.
A vásárolt készletek két hónap bővülés után első hónapja szűkültek. Az idei júliusi érték az elmúlt húsz év értékei alapján átlag alatti, és a második legkisebb júliusi. 2012-ben nyolc alkalommal jelzett növekedést az index, ez 2013-ban kilencre emelkedett, amit 2014-ben is tartott. Idén eddig öt hónapnál járunk.
2013-ban a foglalkoztatottsági index csak négy hónapban mutatott csökkenést. Május-július között folyamatosan visszaesést mértünk, majd decemberben is 50,0 pont alá csökkent az index értéke. 2014 januárjától azonban csak a 2014 májusi és az idei áprilisi érték jelzett enyhe csökkenést. Az e havi érték további növekedést jelez. Értéke magasabb lett júniushoz képest, és a negyedik legmagasabb júliusi 1995 óta.