A vámhivatal szombaton az MTI-vel közölte, hogy a gyár jelentős vagyoni hátrányt okozott, a lefoglalt cigaretta értéke megközelíti az 1 milliárd forintot, és a gépsorok több milliárd forintot érnek. A nyomozók öt ukrán állampolgárt, négy férfit és egy nőt őrizetbe vettek, és gyanúsítottként kihallgatták őket.
A tájékoztatás szerint a cigarettákat a végső csomagolás előtt foglalta le a NAV Merkur bevetési egysége. A régi, elhagyatott raktárépületben, kívülről szinte észrevehetetlenül működtek éjjel-nappal a modern gépsorok Debrecen külterületén. Profin kiépített elektromos hálózat, rejtett levegőztető, fény- és hangszigetelés, illetve egy külön helyiségben működő, egyedi kivitelezésű aggregátor biztosította a feltűnés nélküli gyártást.
Több mint száz nyomozó, járőr és a kommandósok közös munkája
A szigetelés még a telefonokat is leárnyékolta. A jól felszerelt szabadidős helyiségek pedig az életvitelszerű bentlakásra is alkalmassá tették az üzemet. Egy modern cigarettagyár professzionálisan felszerelt mását üzemeltették - írta a hatóság.
A NAV Bűnügyi Főigazgatóságának akciója megakadályozta, hogy a cigarettagyárból a feketepiacra jussanak a szállítmányok, ugyanis alig pár hónap alatt megfékezte az illegális cigarettagyártást.
Az illegális gyárat több mint száz nyomozó, járőr és a kommandósok közös munkájával leleplezték le – tájékoztatott a NAV.