Továbbra is Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar 1241,8 milliárd forintra becsült vagyonával, ahogy a második (Csányi Sándor) és a harmadik (Felcsulti Zsolt) helyen sem történt változás. 2024-ben 8,5 billió forint összpontosult az ötven leggazdagabb magyar kezében – derült ki a Forbes legvagyonosabb hazai üzletembereket bemutató kiadványából.
A lap számításai szerint a Mészáros Lőrinc által tulajdonolt Opus Global papírjai 107 százalékos növekedést hoztak, ebben fontos szerepe volt a sajátrészvény-vásárlásoknak. A Mészáros-birodalom privát elemei 97 százalékkal érnek többet, mint egy éve, 2023-ban többek között:
- boszniai cementgyárat;
- horvát alma- és nektarintermelőt;
- és a Brendon babaáruházakat vásároltak fel.
A dobogón nincs változás
Az ország második leggazdagabb embere továbbra is Csányi Sándor, 684,8 milliárd forintos vagyonnal. 2024 harmadik negyedévében a várakozásokat meghaladva 318,5 milliárd forint adózott eredményt könyvelt el az OTP, a külföldi profit-hozzájárulás közel 70 százalékos volt.
Az OTP-vezér vagyonának:
- több mint felét adja a családi élelmiszer-ipari Bonafarm csoport;
- egyéb érdekeltségei közül erős évet zárt a Budai Egészségközpont: új, 2200 négyzetméteres rendelőkomplexumot nyitottak 48 szakterülettel a budai Csalogány utcában.
Magyarország harmadik leggazdagabb embere Felcsuti Zsolt maradt, akinek becsült vagyona eléri a 487,4 milliárd forintos összeget. Érdekeltsége, az MPF Holding a régió egyik legnagyobb ipari befektetője, három területen gyárt a világpiacra. A csoport konszolidált forgalma 2023-ban meghaladta az egymilliárd eurót, ennek 99 százaléka – akár az előző években – exportból származott, 100 millió euró fölötti eredményt mellett.
A 20 leggazdagabb
A kiadvány számításai alapján idén így alakult a húsz leggazdagabb magyar listája:
- Mészáros Lőrinc (1241,8 milliárd forint)
- Csányi Sándor (648,8 milliárd forint)
- Felcsuti Zsolt (487,4 milliárd forint)
- Veres Tibor (473,3 milliárd forint)
- Gattyán György (364,2 milliárd forint)
- Szíjj László (333,3 milliárd forint)
- Jellinek Dániel (297,3 milliárd forint)
- Széles Gábor (228,6 milliárd forint)
- Garancsi István (226.2 milliárd forint)
- Demján Sándorné és családja (225,2 milliárd forint)
- Rahimkulov Ruszlán (178,1 milliárd forint)
- Scheer Sándor (171,5 milliárd forint)
- Bárány László és családja (163 milliárd forint)
- Futó Gábor (156,1 milliárd forint)
- Tiborcz István (151,1 milliárd forint)
- Száraz István (147,2 milliárd forint)
- Lakatos Sándor (139,1 milliárd forint)
- Wáberer György (136,3 milliárd forint)
- Jászai Gellért (133,8 milliárd forint)
- Rahimkulov Timur (132,9 milliárd forint)
A tíz leggazdagabb magyar tekintetében 2023-hoz képest nem történt lényeges átrendeződés, a tavalyi listáról itt írtunk.
Tiborcz István duplázott
A Forbes számításai szerint Tiborcz István, a miniszterelnök veje egy év alatt megduplázta a jelenleg 151,5 milliárd forintra becsült vagyonát.
Stratégiai befektetései közül decemberben tőzsdére lépett a Gránit Bank, a Waberer's felvásárolta a Posta Biztosítókat és GYSEV CARGO Zrt. többségi tulajdonrészét, illetve Szerbiában is terjeszkedni kezdett. Fő érdekeltsége, a BDPST csoport számos luxusingatlant tulajdonol Budapesten, többek között a Gellért Szállót és a Dorothea Hotelt. Az érdekeltségébe tartozó Gránit Alapkezelő egyik magántőkealapja decemberben megvette a Szabadság téri Tőzsdepalotát is.
Tehetséges vadász és leendő zongorista: Tiborcz István elárulta titkait
Tiborcz István nyíltan beszélt családi hátteréről, üzleti pályafutásáról és az apósa, Orbán Viktor hatásáról. A Forbes januári lapszámában megjelent portrécikkből kiderült, hogyan építette fel cégcsoportját, miközben elmondása szerint nemcsak a nyilvánosságban kerüli a politikai összefonódásokat, hanem még a családi ebédeken is. Kiderült az is, hogy mi az új hobbija a miniszterelnök vejének.Kapcsolódó
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!