A testületben Lengyelország, Csehország, Észtország, Litvánia, Lettország, Szlovákia, Szlovénia, Magyarország, valamint Ukrajna szakmai szervezete vesz részt.
A Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség szerint a szervezet céljai
- támogatni a csatlakozott országokat a zöld átalakulás útján,
- feltárni az együttműködési lehetőségeket a szén-dioxid-mentes gazdaság fejlesztése érdekében, amelyben a hidrogén fontos szerepet fog játszani.
Eddig is gond volt a légszennyezéssel, de az ember csak tovább ront a helyzetén
Óriásit ugrott az illegális erdőirtás az elmúlt évtizedben Brazília őslakosok lakta vidékein. Az erdőirtás mintegy 96 millió tonna szén-dioxid-kibocsátással járt. Bővebben>>>Hasonló körülményeken osztoznak a szövetséges országok
A megállapodás aláírói egyetértenek abban, hogy a régiót nem csak közös történelem köti össze, hanem hasonló energia- és fűtési struktúra, valamint hasonló éghajlati viszonyok is, beleértve az energia- és hőigény nagy szezonális különbségeit.
Mindez arra készteti a tagországokat, hogy sürgősen kezdeményezzék az állandó párbeszédet és a közös álláspontok kialakítását, különösen az európai uniós fórumokon.
Kiléphetnek a mellékszerepből a magyar vállalatok
Lepsényi István, a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség elnöke rámutatott,
azok a hazai nagyvállalatok, amelyek ma a hidrogéniparban tevékenykednek, együtt fognak működni a globális hidrogénipari piacon, és nagyobb részesedést kapnak a nyereségből.
Egyelőre ezek a cégek mind nyugati nagyvállalatok alvállalkozói, de az új együttműködésnek köszönhetően jelentős szereplővé válhatnak.