A pénteki nyitás után a pénzintézet papírjai 10 százalék körüli gyengülést szenvedtek el az amszterdami börzén, így az elmúlt két napban már jóval 20 százalék fölött veszített árfolyamából. A Fortis csütörtökön szokatlan módon cáfolt meg egy piaci spekulációt, miután nem nevezte meg konkrétan, hogy melyik értesülésre is gondolt.
A rémhírek szerint a Fortist a rivális Rabobankhoz fordult likviditási segítségért, ám a Rabobank és a Holland Központi Bank egyaránt tagadta a tárgyalások tényét. Nincsenek likviditási gondjainak - idézte Filipo Dierckx igazgatósági tanácstagot a CNBC Europe. Dierckx azt is hozzátette, hogy a pénzügyi piac szabályozói szerint a társaság jól végzi a dolgát. A Fortis pénzügyi helyzete akkor ingott meg, amikor közel 25 milliárd euróért 2007-ben megvásárolta az ABN Amro Bank mintegy harmadát, nagyjából a hitelválság kitörésekor.
A Fortis leírásai, jelzálog hátterű értékpapírjai (CDO) árfolyamvesztesége ellenére az elemzők még mindig félnek a jelzálogkitettségből, a hitelkártya- és autóhitel-állományból fakadó további veszteségektől. A társaság korábbi vezérigazgatója, Jean-Paul Votron idén nyáron távozott kénytelenül a cégtől, miután a tőkeemelési tervek felbőszítették a befektetőket. A Fortisnak 6 milliárd eurónyi pótlólagos tőkére lenne szüksége a J.P. Morgan elemzője, Duncan Russell szerint is - írja a Marketwatch. Az új Fortis-menedzsment inkább eszközök eladását tervezi, minsem új részvényeladásokat a tőkehelyzet javítása érdekében.
A gazdaság és az üzleti élet legfrissebb hírei az Economx.hu hírlevelében.
Küldtünk Önnek egy emailt! Nyissa meg és kattintson a Feliratkozás linkre a feliratkozása megerősítéséhez.
Ezután megkapja az Economx.hu Hírleveleit reggel és este.