A Jobbikon kívüli ellenzék két legnagyobb erejének együttes választói támogatottsága mélyen alatta marad a Fideszének: az MSZP-re 15, az Együtt 2014 formációra 6 százalék voksolna, míg a nagyobbik kormányzó pártra 27 százalék; az utóbbi támogatottsága hibahatáron belül változott egy hónap alatt (a februári 26 százalékról), míg az MSZP tábora 3 százalékponttal bővült, az Együtté 2-vel csökkent. Pedig a szavazók 55 százaléka kormányváltást szeretne, igaz, közülük 37 százalék a jelenlegi ellenzéki kínálatból nem talál megfelelőt.
A derűlátók aránya hat hónap alatt 18-ról 25 százalékra nőtt, bár jellemzően csak a Fidesz szavazótáborában. Minden más szavazói csoportban jócskán 80 százalék felett van azok aránya, akik szerint Magyarországon rossz irányba mennek a dolgok (a teljes szavazókorú népességben ez az arány 69 százalékos).
A biztos pártválasztók körében a Fidesz támogatottsága 41 százalékról 45 százalékra emelkedett, a szocialistáké pedig 17 százalékról 24 százalékra. A Jobbik tábora 19 százalékról 17-re csökkent, míg az Együtt 2014 - PM szövetség biztos szavazóinak aránya 15 százalékról 8 százalékra esett.
A Medián márciusi adatai alapján más párt nem jutna be a parlamentbe, a Demokratikus Koalíció és az LMP támogatottsága ugyanis egyaránt két százalékon áll a biztos szavazók körében.
A teljes lakosságot tekintve a Fidesz az előző havi 26 százalékról 27 százalékra növelte támogatóinak arányát, míg az MSZP 12 százalékról 15 százalékra javított. A Jobbik az összes megkérdezett körében egy százalékponttal több, 11 százaléknyi szimpatizánst szerzett, míg az Együtt 2014 - PM szövetség pártolóinak aránya 8-ról 6 százalékra csökkent.
A teljes népesség 37 százaléka nyilatkozott úgy, hogy nem tud pártot választani a mai kínálatból.