A választást a fideszes Kovács Csaba nyerte, 467 szavazattal. Teket Melinda (MSZP, Együtt, DK) 406-ot kapott. A harmadik Markó György (Jobbik) lett, a negyedik Ikotity István (LMP). A választás után az ellenzék tett feljelentést a szavazók szervezett utaztatása miatt. Feltűnőnek nevezték, hogy míg az öt szavazókör közül háromban az ellenzék nyert, a negyedikben pedig soros eredmény született, az ötödikben - éppen abban, ahol az utaztatások történtek - a választást eldöntő, kiugró fölényt szerzett a Fidesz jelöltje.

Kovács Csaba 68 szavazattal szerzett többet ebben a körzetben, míg a teljes választást 61 voksnyi különbséggel nyerte meg. Ez az a szavazókör, ahol zömében nehéz körülmények között élő romák élnek, és ahol a helyi roma önkormányzat vezetője szervezte a választók utaztatását. A felvételen a Lungo Drom-os "elnök úr" egy gépkocsis férfit igazít el, hogy nem baj, ha többször jön, jöhet akár ötvenszer is.

Az ellenzék megfellebbezte az eredményt, ám azt első-, majd másodfokon is elutasították az illetékes helyi választási bizottságok, az ügy így került a végső szót kimondó Kecskeméti Törvényszék elé. A mai végzés ellen már nem lehet fellebbezni.

A választók utaztatása a hatályos szabályok szerint tilos. A tavaszi parlamenti választással kezdődően azonban az ilyesmi már nem minősül majd illegálisnak: az új választási eljárási törvény alapján bármivel, akár csuklós busszal is utaztathatók a választók - hívta fel a figyelmet az Index.