Az amerikai szabvány szerint készített, úgynevezett N95-ös maszkok védenek a legjobban a koronavírus jelenleg domináns omikron-változata ellen - idézi az Index a az Egyesült Államok Betegségellenőrzési Központja (CDC) által végzett vizsgálatok eredményét.
A levegőben szálló, 3 mikronnál nem kisebb apró részecskék 95 százalékát képesek kiszűrni. Az FFP2-es és a KN95-ös vagy KF94-es jelzéssel ellátott maszkok is nagyon magas védettséget adnak. Ugyanezeket a részecskéket 94 százalékos hatékonysággal szűrik ki. A maszkok hatékonysága annak köszönhető, hogy több réteg polipropilén réteget tartalmaznak, és megfelelő viselés esetében kiválóan illeszkednek az archoz.
Az CDC szakértői azonban közölték, a kilégzőnyíilással rendelkező maszkokat érdemes elkerülni, mert azok nem szűrik meg a kifelé áramló levegőt.
A CDC javaslata szerint ezeket a maszkokat egyszer érdemes viselni, ha esetleg valaki többször is használná őket, legfeljebb öt alkalom után cserélje le egy újra. Az orvosi és szövetmaszkokat érdemes minél szorosabban rögzíteni, úgy sokkal jobban védenek a vírusokkal szemben. Sokkal hatékonyabb azonban, ha a textilből készült maszkok és az orvosi maszkok együttes használata.
Legolvasottabb

Négy-öt millió magyar ember életét változtatná meg a kormány, konzultáció is lesz róla

Meghalt Galkó Balázs

Fordulat a kereskedelmi háborúban: Kína csendesen visszalépett

Utasok tízezreit érinti a menetrendváltozás májustól

Egy újabb magyar miniszter szólalt meg az uniós tagságunkról, minden megváltozhat

Ismét kísért az egészségügy ősellensége: friss számok érkeztek

Brutális megszorítások: ezzel legyen tisztában, ha Velencébe készül

Még mindig aranyat ér a nyelvtudás, mégis sokkolóan kevesen nyelvvizsgáznak

Pusztító olajszennyezés sújtja a horvát tengerpartot, nagy a veszély a magyar turisták kedvelt partszakaszán
