A Nyugat-magyarországi Egyetem infrastrukturális hátterének fejlesztésében nagy előrelépést jelent a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében elnyert pályázat ("Zöld Egyetem" program infrastrukturális feltételeinek megteremtése a Nyugat-magyarországi Egyetemen - TIOP-1.3.1-07/2/2F-2009-0008). A projekt összköltségvetése 4 971 017 000 forint, melyből 4 694 965 515 forint támogatást nyújt az Európai Unió és a Magyar Állam. A beruházás négy várost érintett olyan területeken, mint laborok építése, felújítása és épületfejlesztések.
Illeszkedik a hálózatba
Sopronban a pályázati beruházás teremtette meg a Természeti Erőforrások Kutató Központ létrehozásának feltételeit (TEKK, angolul Natural Resources Research Center, NRRC). Ebben a nettó közel 4000 négyzetméteres új épületben mintegy 80 új, vagy megújult laboratóriumi helyiség kapott helyet a teljesen felújított Tanüzem mellett. A pályázat keretében beszerzett nagyszámú, modern state-of-art műszer és kutatóeszköz hozzájárul az NRRC céljainak megvalósításához az oktatás, a kutatás- fejlesztés és innováció valamint az akkreditált vizsgálatok révén. A kapacitás közép-és hosszútávon illeszkedik abba a térségi K+F hálózatba is, amely a Nyugat-Pannon Jármű-és Gépipari Centrum dinamikus fejlesztéséhez szükséges.
Ahogy az NRRC-nek, úgy a szintén pályázati forrásból épített Ligneumnak (a Nyugat-magyarországi Egyetem Látogatóközpontja) is a botanikus kert ad otthont. A kiállítói területen, és a helyszínen szervezett rendezvényeken kiemelten az erdővel és fával kapcsolatos ismereteket szerezhetnek interaktív módon a látogatók. Emellett megismerkedhetnek az NymE oktatói és hallgatói eredményeivel és képzési kínálatával.
A győri Apáczai Csere János Karon a támogatásból alakították ki az új Tudástranszfer központot, ahol 860 négyzetméteren korszerű könyvtár, olvasóterem, folyóiratolvasó, közösségi terek, előadóterem, hagyományos és digitális dokumentumtár fogadja a hallgatókat és oktatókat. 120 olvasóhely, 30 számítógépes munkahely, wifi, akadálymentesített igényes környezet biztosítja az önálló tanulás, kutatás feltételeit.
A mosonmagyaróvári Mezőgazdaság-és Élelmiszertudományi Kar "B" épületében korszerűbb energetikai rendszert építettek ki, emellett több intézeti laboratórium is új eszközöket kapott. Ezeknek köszönhetően a Kar kutatási lehetőségei bővültek és szolgáltatói szerepköre is megnövekedett. Minderre szemléletes példa az egyik új eszközük, a NanoDrop 2000 spektrofotométer, mellyel az egyetlen fajtatisztán fennmaradt őshonos sertésfajtánkra, a magyar mangalicasertésre jellemző alacsony malacszám genetikai okait keresik.
A szombathelyi Természettudományi Karon szintén új laboratóriumok kiépítésére, tanszéki laboratóriumok fejlesztésére és kialakítására továbbá számítástechnikai fejlesztésekre került sor. Így a molekuláris biológia, a toxikológia és farmakológia, a műszeres analitikai, a környezetfizikai, az ergonómiai és a műszaki mechanikai laboratórium kutatási palettája szélesedett jelentős mértékben. A Karon folyó alapkutatásokhoz nagyteljesítményű számítógép-klaszter (IBM BladeCenter) biztosítja az elemzési, adatfeldolgozási és numerikus szimulációs feladatok végrehajtásának hardveres hátterét.