A Mohosz-támogatásból minden olyan horgászszervezet részesülhet, ami mögött valódi teljesítmény van, valamint törvényesen és átláthatóan működik. Az Országos Horgászati Hálózati Program keretében országos szinten komplex horgászati szolgáltatási és horgászturisztikai fejlesztési pontok jöhessenek létre - mondta a miniszter az Agrárminisztérium közleménye szerint.
Hazánkban mintegy 2200 nyilvántartott halgazdálkodási vízterület található, ezekből az összes állami tulajdonú természetes vízterület döntő többsége a Mohosz szervezeti rendszerébe tartozik. Ez az a terület, ahol a legnagyobb a lemaradás, a korábbi évtizedekben leromlott a horgászhelyek infrastruktúráját - a hazai és nemzetközi turizmus érdekében is - fejleszteni kell - mondta az agrárminiszter.
A minisztérium a jövőben kiemelt feladatának tekinti a horgászok életének további könnyítését, így a jövőben folytatódik a rendszer elektronizációja, egyszerűsödik a horgászokmányok online vásárlási folyamata. Erősítik a horgászszervezetek feladatellátását támogató eszközellátást is.
Nagyot nőtt a horgászok száma
Szeptemberben a horgászszervezeteknél regisztrált horgászok száma elérte a 700 ezer főt, ráadásul a világjárvány alatt is sokan váltották ki az engedélyüket - mondta Szűcs Lajos, a Mohosz elnöke. Idén a rendszer kifehérítésének köszönhetően több mint 135 ezer fővel nőtt az új horgászok száma. Az elnök hangsúlyozta, az utóbbi öt évben látványosan bővült a magyar horgásztársadalom, illetve érdekesen alakult a kor és nem szerinti összetétel is. A "horgász korfa" adataiból kiderül, hogy a sporthorgászoknál az aktív korosztályok vannak többségben, de egyre jelentősebb a gyermekek és a hölgyek aránya is - közölte az elnök.