A beruházások összköltsége egyenként mintegy 11,5 milliárd forint, amelyen belül
- több mint 4,2-4,2 milliárd forint vissza nem térítendő támogatás a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) forrásából,
- a többi költséget saját forrásból finanszírozta az MVM Csoport mindkét projekt esetén.
A társaság két, egyenként 28,7 megawatt peak (MWp) beépített teljesítményű naperőművet létesített Kunmadaras repülőterének szomszédságában.
A fejlesztések célja, hogy a saját erőművi portfólióban és ezáltal a hazai energiatermelésen belül növekedjen a megújuló energiaforrást hasznosító rendszerek aránya és csökkenjen a villamosenergia-szektor fajlagos szén-dioxid-kibocsátása.
Megdupláznák az energiatárolók kapacitását, 58 milliárd forintra lehet pályázni
Júniusban pályázhat integrált villamosenergia-tárolók kiépítéséhez vissza nem térítendő támogatásra a rendszerüzemeltető és minden elosztó társaság. A kiírás 58 milliárd forintos keretösszege legkésőbb 2025 nyarára megvalósuló fejlesztésekben hasznosulhat. Bővebben>>>15 ezer háztartás energiaszükségletére elég
Az erőművek egyenként éves átlagban 121 586 gigajoule (GJ) villamos energiát tudnak majd termelni, ami csaknem 15 ezer háztartás éves villamosenergia-szükségletét fedezi, egyidejűleg évi 32 ezer 950 tonnával csökkenhet az ország szén-dioxid-kibocsátása.
A beruházások kivitelezője a Green Plan Energy Kft. volt.
Az MVM Zöld Generáció Kft. az MVM Csoport megújuló energiatermeléssel foglalkozó tagvállalata, jelenleg 7 szélerőművet és több mint 100 naperőművet üzemeltet Magyarországon. Középtávú stratégiája szerint bővíti környezetbarát erőművi portfólióját, jelenlegi megújuló programjában 33 új napelemparkot épít a KEHOP támogatásával.