A nemzetgazdasági miniszter Vida Ildikóval kapcsolatban kifejtette: "nincs olyan kormányzati szándék, hogy most azonnal el kelljen bocsátani".
Varga elmondta, hogy a reklámadó azért nem kapott helyet a jövő évi költségvetésben, mert a 100 millió forintos adómentességi értékhatárt még mindig túl magasnak tartja az Európai Bizottság, a testülettel a kormány folytatja a témában az egyeztetéseket. Az 5,3 százalékos kulcs nem változik, azt Brüsszel nem kifogásolja.
A jövő évi költségvetés szokásosnál korábbi benyújtásával kapcsolatban Varga elmondta: a világban ez egy "normális tendencia", igyekszik minden kormány minél hamarabb a költségvetés legfontosabb számait a piaci szereplőkkel közölni; az adótörvények benyújtása is a jövő évre felkészülést segíti. Példaként említette, hogy a német kormány már márciusban elfogadta a 2016-os költségvetés legfontosabb számait.
Arra a felvetésre, hogy a brókerbotrányok miatt extra teher hárul a bankokra, a miniszter elmondta: a mintegy 32 ezer Quaestor-károsultat kártalanítani kell a megemelt 100 ezer eurós összeg erejéig, az "ő életükkel nem lehet játszani". A Quaestornak jelentős ingatlanvagyona van, az ennek értékesítéséből származó bevétel megtéríti a bankok által befizetett összeg nagy részét vagy majdnem egészét - vélekedett Varga.
A személyi jövedelemadó (szja) 15 százalékra csökkentésével kapcsolatban elmondta: ami kiesés a költségvetésnek, az nyereség a jövedelemmel rendelkező embereknek, és az szja-csökkentés - amellyel 120 milliárd forint marad a családoknál - a munkát terhelő adók csökkentésének sorába illeszkedik. Jövőre a növekedés többletforrásait arányosan osztják el adócsökkentésre, beruházásokra, valamint béremelésre.
A kormány 120 milliárd forint bevételt tervez állami vagyon értékesítéséből jövőre. Ezzel kapcsolatban Varga kifejtette: a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumnál nem vagy kevéssé használt állami ingatlanok eladásából, a Földművelésügyi Minisztériumnál pedig a 3 vagy 10 hektár alatti földek eladásából számítanak bevételekre. Az így befolyó forrásokat meglévő és induló beruházásokra fordítják.
Az MNB egyik igazgatója (Nagy Márton - a szerk.) által szorgalmazott differenciált bankadóval kapcsolatban Varga Mihály elmondta: stratégiai kérdésekben továbbra sincs véleménykülönbség a Nemzetgazdasági Minisztérium és az MNB között, egyetértenek abban, hogy a hitelezést növelni kell, csak a kivitelezés egyik részletkérdésben nem értenek egyet.