Azzal kapcsolatban, hogy Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter korábban közölte: meghívják a norvég kormány illetékeseit a helyzet rendezésére, a nagykövet kijelentette, hogy az illetékes norvég miniszter nem fogadta el a meghívást. Tove Skarstein azt mondta, bár ismerik az ügyben született Kehi-jelentést, a saját vizsgálatukat veszik majd figyelembe. Senki sem bűnös, amíg a bűnössége be nem bizonyosodik - tette hozzá.
A nagykövet úgy vélte, bár az ügy kedvezőtlen hatással van a magyar-norvég kapcsolatokra, mindkét ország tisztában van vele, hogy ez nem járhat hátrányos következményekkel a két ország közötti együttműködés minden más területére. A diplomata a kétoldalú kapcsolatok fontos területeiként nevezte meg az oktatást, a kultúrát és a turizmust, továbbá arra is kitért, hogy a két ország szövetséges a NATO-ban.
A sajtótájékoztatón beszámoltak a Tisztes munka és háromoldalú párbeszéd elnevezésű programról. Ez volt az első program a norvég alap jelenlegi támogatási időszakában, amely elindult, és az egyetlen, amely kiterjed mindegyik kedvezményezett államra. A program munkaadói és munkavállalói szervezetek, valamint a Norvég Vállalkozások Szövetsége együttműködésében, a norvég alap támogatásával valósult meg.
Knut Ringstad, az Innovation Norway gazdaságfejlesztési szervezet munkatársa elmondta: a program célja a társadalmi párbeszéd norvég modelljének megismertetése. A hamarosan lezáruló kezdeményezés valódi sikertörténet, és a kétoldalú kapcsolatépítést is segíti - vélekedett.
Tove Skarstein közölte: ez a program is mutatja, hogy a norvég alap nem csak az Ökotársról szól. A projekt jó példa arra, hogy milyen fontos társadalmi hozzájárulást érhetnek el egy ilyen programmal - fűzte hozzá.
A sajtótájékoztatón Gál Rezső, a Liga Szakszervezetek társelnöke szintén eredményesnek ítélte a programot, és úgy látja, a projekt hozzájárult a magyarországi párbeszéd újraélesztéséhez.