Jövő január 1-től, ha egy nyugdíjas ismét beáll dolgozni, akkor nem veszíti el a nyugdíját, sőt további kedvezmények is megilletik. A munkabéréből csak a 15 százalékos szja-t vonják le. Ez azt is jelenti, hogy anyagi szempontból értelmét veszti a nyugdíjas szövetkezeti rendszer - írta a portál.
A 2017. július 1. óta létező szövetkezeti formát azért engedélyezte a kormány, hogy nyugdíjas munkavállalókkal csillapítsa az egyre kezelhetetlenebb munkaerőhiányt a versenyszférában.
Az utóbbi bő egy évben 148 nyugdíjas szövetkezet alakult, mintegy 45 ezer taggal.
A G7.hu-nak név nélkül nyilatkozók szövetkezetek között voltak olyanok, amelyek egyelőre az év végéig terveznek, aztán meglátják, mit hoz a jövő. De van olyan is, amely nem vár ki, 2018 végével lehúzza a rolót. Mások abban bíznak, hogy a nyugdíjasok továbbra is rajtuk keresztül helyezkednek el.
Némi reménymorzsát jelenthet, hogy sokan csak részmunkaidőben dolgoznak és szeretik a munkaidejüket rugalmasan beosztani. Ilyen jellegű állásokat sok esetben csak a nyugdíjas szövetkezetek tudnak biztosítani.
Magyarországon jelenleg mintegy 2,5 millió nyugdíjas van, akik közül nagyjából 2 millióan kapnak öregségi nyugdíjat. A GKI Zrt. idén nyáron azt mérte fel, hogy közülük hányan térnének vissza a munkaerőpiacra. Az eredmények alapján a nyugdíjasok 80 százaléka egyáltalán nem vállalna el semmilyen kiegészítő jövedelemszerző tevékenységet. Míg 11 százalékuk részmunkaidős állásban helyezkedne el, addig csak 5 százalékuk kötetlen munkaidőben, 2 százalékuk távmunkában, alig 2 százalékuk választaná a teljes munkaidős foglalkoztatást. Más oldalról viszont mintegy félmillió nyugdíjas valamilyen formában törekszik a munkavállalásra, ebből negyedmillió részmunkaidőben, 50 ezer teljes munkaidőben, hogy így "emeljen" saját nyugdíján.