A Kecskeméten működő egyik nyugdíjasklub felkérése a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának munkatársa tájékoztatta a idős embereket az internetezés közben rájuk leselkedő súlyos veszélyekről - írta a police.hu. A vagyonvédelmi kérdések szakértője ismertette azokat a módszereket, amelyek nap mint nap fenyegetik az internet, a közösségi média használóit.
A bűnmegelőzési szakember bemutatta a személyes és banki adatok megszerzésére irányuló adat- és pénzhalász e-mailek felismerésének lehetőségeit és felhívta a hallgatóság figyelmét arra, hogyan lehet kivédeni ezeket a kísérleteket.
- Az adóhatóság, a pénzintézetek, a szolgáltatók soha nem kérnek személyes és bizalmas adatokat e-mail útján. Soha ne adják meg adataikat e-mailen!
- Sok esetben fordítóprogrammal készül küldemények érkeznek az e-mail fiókokba. A valós szolgáltatók nem küldenek ilyet!
- Figyeljék meg a feladó e-mail címét! Minden szolgáltató, pénzintézet saját internetes tartományából továbbítja elektronikus leveleit.
- Az érkezett levélbe ágyazott adategyeztetést segítő linkre soha ne kattintsanak!
- Kezeljék bizalmatlanul azokat az e-maileket, amelyek nem az önökkel kapcsolatban lévő hatóságtól, szolgáltatótól, vállalkozástól érkeztek. Amennyiben szeretnének meggyőződni a levél hitelességéről, hívják fel telefonon a levélben megjelölt szolgáltatót!
- A gyanúsnak ítélt e-maileket soha ne nyissák meg, inkább töröljék.
- A biztosan rossz szándékú, illetve kéretlen leveleket a levelezőprogramjukban jelöljék meg levélszemétként.