Augusztusban jelentette be Gulyás Gergely kancelláriaminiszter, hogy minden nyugdíjas szeptember 30-ig 9 ezer forintot kap "rezsiutalvány" címén. Ebből gáz- és villanyszámla fizethető, 2020. március végéig használható fel. A rezsiutalvány költsége pedig a nyomtatással együtt (Erzsébet-utalványokra nyomják majd) 2,5 milliárd forint lesz, de a kézbesítés összegéről még nem tudott mit mondani a miniszter.
A Magyar Postánál ütemezetten és a terveknek megfelelően zajlik a rezsiutalványok kézbesítése, amely szeptember 2-án kezdődött Budapesten, majd folytatódott országszerte. Mostanra minden településre megérkeztek a rezsiutalványok és a helyi posta ütemezése szerint kézbesítik azokat a jogosultaknak - írják a közleményben.
A közlemény szerint az ügyfelek már megkezdték az utalványok beváltását is. Állítólag eddig már több mint 100 ezer ügyfél fizette ki rezsiutalvánnyal a gáz- és villanyszámláját.
Felhívják a figyelmet arra is, hogy a rezsiutalványokat tartalmazó borítékban két lap van, az egyiken két utalvány van, amelyeket a perforáció mentén óvatosan kell szét választani. A másik papíron pedig egy 3000 forintos utalvány található, ez összesen 9000 forint.
Egy vagy több csekk befizetésekor egyszerre több rezsiutalvány is felhasználható. A rezsiutalvány összegéből nem lehet visszaadni, ezért azok értéke nem haladhatja meg a csekk vagy csekkek együttes értékét. Amennyiben az utalvány(ok) értékét meghaladó összeget kell befizetni, úgy a különbözetet készpénzben lehet kiegyenlíteni. Aki csoportos beszedéssel egyenlíti ki a gáz- és villanyszámláját, a szolgáltatója ügyfélszolgálatánál tudja érvényesíteni az utalványok értékét.
A Magyar Posta egyszer kézbesíti az utalványt, ha a címzett vagy meghatalmazottja nem tudja átvenni a küldeményt, a kézbesítő értesítőt hagy hátra. Az értéklevelet tíz munkanapon belül lehet átvenni a postán, azt követően a posta visszaküldi az utalványokat a Magyar Államkincstárnak (MÁK), amelytől az ismételt kézbesítést november 30-ig lehet kérni - írták.