Az érdekvédelmi tömörülés MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt is szorgalmazta, hogy a fenntartóval és a Nemzeti Népegészségügyi Központtal történő egyeztetés után az oktatási intézmények vezetői dönthessenek vírusfertőzés esetén a kéthetes bezárásról, online oktatás elrendeléséről.
Az általános iskolák ötödik évfolyamától vezessék be a hibrid oktatást, és a gimnáziumokat egységesen kezeljék az online oktatásban. A szakszervezet megítélése szerint sokkal nagyobb munkaterhet jelent a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokban, ha a pedagógus tanteremben tanítja az alsóbb, digitálisan pedig a felsőbb évfolyamokat. Ezért javasolják, hogy a gimnáziumok ötödik évfolyamtól térjenek át a távoktatásra.
Kapcsolódó
Követeléseik között szerepel, hogy minden 14 év alatti gyermek szülei közül az egyik kapjon az állam által biztosított 100 százalékos távolléti díjat. Emellett a tantermi oktatást és óvodai csoportban nevelést végző pedagógusoknak és a nyitva tartó kollégiumok nevelőtanárainak, a gyermekvédelemben feladatot ellátó dolgozóknak állapítsanak meg veszélyességi pótlékot, bérük 20 százalékát, illetve az idén online oktatást végző pedagógusoknak, oktatóknak egyszeri 100 ezer forintos támogatást fizessenek az otthonról végzett munka segítéséhez.
A közelgő középiskolai felvételik szabályait ideiglenes jelleggel, de azonnal át kell alakítani a járvány miatt, és nyilvánosságra kell hozni.