Ebben a kormányzati ciklusban lényegesen több forrás érkezett a magyar sportba mint korábban - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Dénes Ferenc sportközgazdász. Ömlik a közpénz a magyar sportba, ez egy nagyon fontos változás, tulajdonképpen fölforgatta a magyar sportot és kultúrát.
A változás miatt a közösségi források aránya is megnőtt a sport GDP-ben - emelte ki Dénes Ferenc.
Becsléseim szerint kétharmad, de van olyan kollégám, aki háromnegyedre becsüli most már a közösségi források arányát a sport GDP-ben, ami ténylegesen azt mutatja most már, hogy gyakorlatilag közösségi tevékenységként végezzük a sportot - tette hozzá. Ennek persze pozitív hatásai mellett kockázatai is vannak - hangsúlyozta a szakértő.
Nem állítom, hogy így fog történni és ez évtizedes távlat, de ez a kockázat mindenképpen benne van, hogy egy olyan sportrendszer épül, amit csak közösségi forrásokkal lehet fenntartani és ezek a közösségi források nyilván meghatározzák azt a teljesítményértékelést és előmenetelt is, amit meg kell tudni csinálni - vélekedett. Tehát a sportközgazdász szerint az állami támogatásoknak a később piaci forrásokból is fenntartható sportot kellene szolgálnia.
Dénes Ferenc szerint, amikor már kiképeztük a szakembereket, teremtsetek olyan lehetőségeket, hogy a néző már ne mint adófizető, hanem mint polgár fizessen, mert olyan szolgáltatást kap, amit hajlandó megfizetni. Legyenek olyan mérkőzések az uszodákban, a stadionokban, amikért nem 500 forintot, hanem 8000 forintot is hajlandóak kiadni, mert van olyan jó mint egy Diana Krall koncert.
Dénes Ferenc hangsúlyozta, hogy a sporttámogatások növelésével a pluszforrásokkal elérendő célokat is ki kellene jelölni, ami ezidáig nem történt meg.