Akkora a tartozás, hogy az ország rehabilitációs csúcsintézményébe már csak készpénzes fizetés ellenében szállítanak a gyógyszercégek és az étkeztetők – értesült a Népszava. Az Országos Mozgásszervi Intézetnek tavaly augusztus végén 83 millió forint adóssága volt, ami az idén már 537 millió forintra nőtt.
Ahogy arról az Economx is beszámolt, a kórházak adóssága szeptember végén már meghaladta a 100 milliárd forintot, miközben ez a tartozás egy évvel ezelőtt 60 milliárd forint körüli volt,
A Népszava szerint a rehabilitációs intézetben a nővérhiány miatt csak túlórákkal tudják a betegeket ellátni. Az ott dolgozók azt mondták, október második hetében derült ki, hogy az OMINT főigazgatója szűkítette a túlórákra nyújtott bérkeretet, s a korábbi havi mintegy 5 ezer túlórát ötödére csökkentené.
Az ellátási gondok a képalkotó vizsgálatoknál is megjelentek, nem tudták megjavíttatni a CT-berendezést, a négy szeptikus műtőből csak kettő működik.
Az intézet kómacentruma a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő finanszírozásához sem jut hozzá, mert az ott lévő nyolc speciális ágyából négy elromlott, amíg azokat meg nem javítják, ezeken nem lehet beteget fogadni.
Ecomonitor
Gazdaságról egyszerűen, pénzügyeinkről érthetően! - Kedves Olvasónk! Ön Fellegi Tamás, az Economx.hu újságírója, kiemelt elemzőjének rovatát, az Ecomonitort olvassa. Nem is járhatna jobb helyen, hiszen a rovatban megjelenő elemzések többek között olyan érdekes témákra világítanak rá, mint a fiskális és monetáris politika kapcsolata – hogyan függ egyik a másiktól, miért lényegesek a különféle egyensúlyok (költségvetés, kereskedelmi mérleg, folyó fizetési mérleg).
Az Ecomonitor megvizsgálja továbbá az államadósság jelentését és jelentőségét, finanszírozását, azt, hogy hol és miért merülhetnek fel problémák ezen a téren. Áttekint mindent, ami az inflációval és az arra ható monetáris politikával kapcsolatos, a hazai folyamatokon túlmenően a régió országai, az EU-tagállamok illetve a legnagyobb gazdaságok is szóba kerülnek. Munkatársunk nyomon követi a forint árfolyamának érdemibb változásait, a stabilabb időszakokat elemzi, a befolyásoló okokat feltárja. Egyidejűleg követi a főbb devizák mozgását.
Bemutatja a kedvező befektetési lehetőségeket, azok nominális és reálhozamát, áttekinti a különböző befektetések kockázatait (kötvények, részvények, kriptodevizák). Beszámol az érdekesebb nemzetközi gazdasági eseményekről, így egy-egy ország kiemelkedő növekedéséről, felzárkózásáról, sikeréről vagy épp az ellenkezője: a súlyos gazdasági nehézségekről.
Fellegi Tamás írásaiban fontosnak tartja a részvénypiacon belül a hazai tőzsde szerepét, a BÉT-en forgó főbb, közkedvelt részvények mellett a kevéssé ismert papírokat, valamint az Xtend kategóriát is górcső alá veszi majd.
Ecomonitor, az Ön iránytűje a gazdaság térképén!
Jó olvasást kívánunk.