Továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody's, ugyanakkor a bizonytalan nemzetközi környezet és a brüsszeli politikai viták miatt stabilról negatívra változtatta az adósbesoroláshoz tartozó kilátást – közölte a Pénzügyminisztérium (PM). 

A szomszédban dúló háború és az európai gazdaság gyengélkedése ellenére Magyarországot mindhárom nagy hitelminősítő befektetésre ajánlja, és két osztályzattal magasabb besorolást tartanak érvényben, mint egy évtizeddel ezelőtt – írták a közleményben.

Kiemelték: Az elmúlt hetek kedvező hitelminősítői értékelései - R&I, Scope Ratings és Standard&Poor's - után a Moody's is megerősítette Magyarország befektetésre ajánlott, Baa2 besorolását az eddigi stabil kilátást negatívra módosítva.

A hitelminősítő a magyar gazdaság erősödő növekedésére számít, jövőre 2 százalék körüli, 2026 és 2028 között 3 százalékos bővülést vár. A Moody's pozitívan értékeli a csökkenő inflációt és az államadósság további mérséklését is.

Felidézték: Magyarország a korábbi kormányzás gazdasági kudarca miatt befektetésre nem ajánlott, bóvli kategóriába került több hitelminősítőnél is, majd a nemzeti kormány sikeres gazdaságpolitikájának eredményeként 2016/2017-től kezdődően több felminősítés is történt.

Az elmúlt évtized munkájának köszönhető, hogy az orosz-ukrán háború kitörése óta lefolytatott több mint 20 hitelminősítői vizsgálat után minden alkalommal, minden hitelminősítő befektetésre ajánlott kategóriában tartotta Magyarországot – olvasható a közleményben.

Ismét ítéletet mondanak a magyar gazdaságról

Múlt hétről tudjuk, hogy mennyit keres az „átlagmagyar”, hogy mi várható kamatfronton, valamint azt is, hogy beleálltak a földbe a beruházások, illetve az is kiderült, hogy kik vehetik igénybe jövőre a kormány legújabb fegyverét, mellyel az ingatlanpiacot pörgetnék fel. A forint tovább gyengült, ellenben a tőzsdén rekordok születtek. A makronaptár most sem üres, főleg a hét második fele tűnik izgalmasnak. Heti makrogazdasági összefoglalónk. Erről itt olvashat többet >>>