A változtatást elsőként a hvg.hu szúrta ki.
Március 4-én derült ki, hogy rövid belső e-mailben jelentette be távozását Magyar Államkincstár éléről Mészáros József, az államkincstár 2017-ben kinevezett vezetője. Távozását nem indokolta az elnök, annak híre meglepetést keltett a kincstári dolgozói körében.Mészáros József március elején váratlanul lemondott, majd a miniszter idő előtt menesztette a mellé kijelölt miniszteri biztost is.
Kapcsolódó
Varga Mihály pénzügyminiszter kedden pedig azt közölte, hogy Bugár Csaba került a Magyar Államkincstár elnöki pozíciójába, a méltatás szerint a szakember sokféle pénzügyi intézménynél dolgozott, legutóbb 2019. júniusától a tőkebefektetésekkel foglalkozó MFB Invest Zrt. vezérigazgatója volt.
Kinevezéséhez azonban módosítani kellett az erre vonatkozó kormányrendeletet, ez pedig szerdától hatályos, tehát az új kinevezés is csak mától felel meg a jogszabálynak.
A jogszabály szerint „Elnökké szakirányú felsőfokú iskolai végzettséggel, legalább ötéves közigazgatási gyakorlattal és legalább ötéves vezetői tapasztalattal rendelkező magyar állampolgár nevezhető ki”, ebbe a kedd este a Magyar Közlönyben megjelent módosításba beszúrták: „közigazgatási vagy pénzügyi” gyakorlatot várnak el.
Bugár - az MFB Invest oldalán megjelent életrajza szerint - a Pénzügyi és Számviteli Főiskolán üzemgazdász, majd a Közgazdaságtudományi Egyetem pénzügy szakán közgazdászdiplomát szerzett. Pályakezdőként a Magyar Hitel Bank Rt. ipari főigazgatóságán töltött el 5 évet hitelezőként, majd 1991-ben a Portfolió Bank Rt. befektetési igazgatójaként többségi tulajdonú társaságok menedzselését végezte. Ezt követően 1992-től a Hitelgarancia Rt. üzleti vezérigazgató-helyettese volt, majd 4 éven keresztül az ABN Amro Bank Rt. speciális hitelek osztályának igazgatójaként a pénzintézet minősített hitelállományát kezelte.
A szakember Magyar Fejlesztési Bank Rt.-nél vezérigazgatói tanácsadóként tevékenykedett, majd 1999-től a Magyar Követeléskezelő Rt.-t irányította vezérigazgatóként. 2004-től a BÁT Budapesti Árutőzsde Rt. vezérigazgatójaként a két budapesti tőzsde integrációs folyamatáért felelt. Ezt követően kisebb befektetési és pénzügyi társaságoknál végzett szakmai vezetői feladatokat, majd 2010-ben vezérigazgatóként került a Diákhitel Központ Zrt. élére, ezután pedig 2019. júniusától a tőkebefektetésekkel foglalkozó MFB Invest Zrt. vezérigazgatója volt.