Az MLBKT által számított Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított novemberi értéke 47,8 pont lett. A decemberi értékek az átlagosnál jobbak voltak korábbi években, és a hosszú távú decemberi átlag 1996 óta (52,7) lényegesen felülmúlja az e hónapban mért értéket. (Az 50 pont alatti érték a termelés csökkenését jelzi, míg 50 pont felett növekedést mutat.)
2010 júliusa és 2011 júliusa között folyamatosan bővült a feldolgozóipar. Azonban az azóta eltelt öt hónapban négyszer is szűkült a feldolgozóipar, amire 2009 vége óta nem volt példa. A mostani érték 2009 novembere (48,2) óta a harmadik legalacsonyabb. A december havi index 0,7 százalékponttal magasabb a novemberi értéknél (47,8).
A termelési mennyiség indexe nőtt novemberi értékéhez képest, de ezzel együtt is huszonkét hónap bővülés után már másodszor jelzi a termelt mennyiség visszaesését. Ilyen hosszú növekedési periódusra utoljára 2005 júliusa és 2007 júniusa között volt példa, akkor 24 hónapon át tartott a termelt mennyiség bővülése. A mostani érték rendkívül alacsonynak számít, az elmúlt 15 évben csak négyszer volt kisebb a növekedés üteme decemberben.
Az új rendelések indexe némileg emelkedett, de a mostani az ötödik legalacsonyabb decemberi érték 1995 óta. Az új rendelések állományának két hónapon át tartó csökkenése szakadt meg ezzel. Ilyen visszaesésre utoljára 2009 novemberében és decemberében volt példa, szintén két hónapon keresztül.
A decemberi szállítási átfutási idő ideje hosszabb lett novemberhez képest, és az ütem enyhén nőtt. A korábbi decemberi értékeket nézve az idei a második legalacsonyabb érték 1995 óta (2010 után). Az index értéke immár huszonötödik hónapja van 50,0 pont alatt, ami példa nélküli.
A vásárolt készletek megint csökkentek a márciusi nagyon enyhe visszaesés, az áprilisi-júniusi bővülés, a júliusi esés, augusztusi emelkedés, szeptemberi csökkenés, az októberi növekedés és a novemberi szűkülés után. Az idei decemberi érték az elmúlt tizennégy év értékei alapján átlag alatti és a második legalacsonyabb. 2010-ben hét hónapban jelzett csökkenést az index, idén az arány hat-hat lett, azaz csak minimálisan változott a helyzet.
Októberben már csökkent a foglalkoztatottság a feldolgozóiparban, ami novemberben és decemberben is folytatódott. A foglalkoztatottsági index értéke némileg csökkent, és megmaradt 50,0 pont alatt. A foglalkoztatottság legalább három hónapon át tartó csökkenésére utoljára 2009 szeptembere és novembere között volt példa A korábbi decemberi értékeket nézve az idei a nyolcadik legalacsonyabb 1995 óta.