Számítása szerint az átlagfogyasztásig ezek után is mindenki havonta körülbelül 159 ezer forintot, míg éves szinten 1,9 millió forintot spórol meg.
Ez lebontva így néz ki:
- Az átlag gázszámla rezsicsökkentéssel 15 833 forint, anélkül 131.441 forint lenne.
- Az átlag villanyszámla rezsicsökkentéssel 7 750 forint, anélkül 50.833 forint lenne.
Steiner Attila szerint az emelkedő, de az átlagfogyasztás szintjéig még mindig korlátozott lakossági rezsiköltségek valószínűsíthetően még így is a legalacsonyabbak között lesznek a mai európai árkörnyezetben.
Még dolgoznak a szabályokon
A részletszabályozások még jelenleg is kidolgozás alatt vannak, az állampolgári visszajelzések figyelembevételével. Az utóbbi napokban égtek a vonalak és záporoztak az e-mailek és a kérdések a Technológiai és Ipari Minisztérium különböző fórumaira is. Sokan bizonyára elővették a csekkeket, és elkezdték számolgatni, hogy vajon átlagfogyasztónak számítanak-e, jogosultak lesznek-e továbbra is a rezsicsökkentett szolgáltatásokra - írja a bejegyzésben.
Korábban Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára is beszélt arról, hogy puhíthatják a rezsiszabályokat.
Dömötör - az MTI tudósítása szerint - elmondta, hogy
- az új rezsivédelmi szabályok kidolgozása során minden élethelyzetet, speciális életkörülményt igyekszik megvizsgálni az energia-veszélyhelyzeti operatív törzs.
- A rezsicsökkentést úgy tudják fenntartani, ha azt az átlagfogyasztásig biztosítják.
- A részletszabályok az árképzésre, a szabályozás módjára is kiterjednek majd.
- Külön foglalkoznak azok helyzetével, akik csak áramot fogyasztanak, gázt pedig egyáltalán nem, vagy csak nagyon keveset.
- Kitérnek a kistelepüléseken élők helyzetére és a nagycsaládosokra is.