A Facebook oldalán hozta nyilvánosságra  Szamosvölgyi Péter Sátoraljaújhely fideszes polgármestere az Erzsébet Kórházban kialakult áldatlan állapotokkal kapcsolatos véleményét.

Mint a bejegyzésben írja: csalódottan vette tudomásul, hogy az adott szónak – bizonyos embereknél – semmilyen ereje nincs. A kórház főigazgatója semmilyen ígéretét nem tartotta be és tudatosan félretájékoztat.

Az általa meghozott vezetői döntések következetlenek és egyáltalán nem a zempléni betegellátás ügyét szolgálják - írja Szamosvölgyi Péter.

Kiemeli, hogy február elején tárgyalt Révész Jánossal, a miskolci megyei kórház főigazgatójával, a megyei kórház fenntartásában lévő sátoraljaújhelyi Erzsébet Kórházban lévő állapotokról, de nemhogy jobbra fordultak volna, tovább romlottak a dolgok.

Az itt élők nem másodrendű állampolgárok, joguk van a megfelelő betegellátáshoz.

 

A problémák között említi:

  • a kórház röntgengépei elavultak, állandóan meghibásodnak;
  • nincs radiológus szakorvos, de még a távleletezés sem megoldott;
  • a CT-gép gyári háttértámogatása megszűnt, ha elromlik, nem tudják megjavítani;
  • havonta több mint tíz alkalommal nincs ügyelet a szülészeti osztályon;
  • havi több mint tíz alkalommal nincs se traumatológiai, se sebészeti ügyelet a kórházban;
  • a mentősök rendszeresen kénytelenek Miskolcra vinni a betegeket;
  • a gazdasági feladatokat Miskolchoz rendelték, a szakemberek felmondtak;
  • a megyei kórházban kevés az orvos és a szakápoló, őket Sátoraljaújhelyről rendelik át.

Mint írja: "dióhéjban" ennyi a miskolci intézmény szervezési munkájának eredménye. Eddig hallgatott, de azt már nem hagyhatta szó nélkül, hogy az intézmény élére a miskolci központ nem a több mint tíz éve az Erzsébet kórházban dolgozó, „minden szakmai végzettséggel bíró” orvost nevezett ki, „hanem egy orvosi végzettség nélküli embert”. Azt írta, számára ez a döntés elfogadhatatlan, az új kórházi vezető „kiválasztásának módjáról, sem annak menetéről, sem az eljárásrendjéről” nem tájékoztatták.

Nincs más eszköze, mint a nyilvánossághoz fordulni, és felhívni a figyelmet arra: „minden, ami a térség betegellátását érintően az elkövetkező időben történik, azért kizárólag azok a felelősek, akik ezeket a döntéseket meghozták, vagy asszisztáltak a megszületésükhöz”.