Beneda Attila a vártnál konstruktívabbnak minősítette a tárgyalást, amelynek során egyetértettek abban, hogy a migráció megakadályozására a perspektivikus bérrendezés "közös gondolat". Beneda megemlítette: a migráció hatásának ellensúlyozására már mintegy 40 szakközépiskolában újraindult a szakképzés, amelyben jelenleg már 2300 fő vesz részt.

A szakorvos képzésben pedig több mint 1700 rezidens pályázott a négy ösztöndíjra, vállalva, hogy a képzés után öt évig itthon dolgozik. Előrelépésnek tartotta, hogy a szakdolgozók kötelező továbbképzései közül egyet ingyenessé tettek.

Cser Ágnes pozitívumként kiemelte, hogy végre tárgyalhattak az évek óta sztrájkkövetelésként megfogalmazott szakszervezeti javaslatokról. Megemlítette, sajnálatos, hogy az elindult bérfejlesztésekből a gazdasági, technikai, műszaki terület szakdolgozói kimaradtak, ezért indítványozták, hogy ebben a körben is mérlegelje a kormány az igazságosabb bérpótlék lehetőségét.

A szakszervezet kezdeményezte, hogy a szociális ágazat szakképzett egészségügyi dolgozóinak bérezését is vizsgálja meg a kormányzat, miután ők kimaradtak az egészségügyi bérfejlesztésből. Az érdekképviselet szerint a szakdolgozók a bérpótlékos bérfejlesztéssel még mindig elmaradnak az őket megillető jövedelemtől, ezért szorgalmazzák, hogy a kötelező kamarai tagdíjukat a költségvetés vállalja át.

Az MSZEDDSZ kezdeményezi,  hogy mérjék fel az egészségügyben dolgozók egészségügyi állapotát, és az eredményeket felhasználva állapítsák meg, hogy milyen egészségügyi szolgáltatásokkal lehetne ezen javítani.