Theresa May úgy fogalmazott, szeretné, ha a kölcsönös tiszteleten alapuló új kapcsolatokat kezdenének. Az újságok arról számoltak be, hogy az új brit kormányfő azt szorgalmazta, hogy az argentin kormány oldja fel a kőolaj-kitermelést sújtó korlátozásokat és engedélyezze a brit fennhatóság alatt álló Falkland-szigetekre érkező, illetve onnan induló légi járatok sűrítését.
A brit kormány úgy véli, "gyümölcsözőbb" kapcsolatokat alakíthat ki a decemberben hivatalba lépett Mauricio Macrival - írta a The Daily Telegraph, emlékeztetve arra, hogy a szigetország előző, David Cameron vezette kormányának voltak összetűzései a jelenlegi argentin elnök elődjével, Cristina Fernández de Kirchnerrel. Argentína Kirchner és elődje és férje, Nestor Kirchner elnöksége idején vezette be a korlátozásokat a szénhidrogének kitermelésére. "Őszintén remélem, hogy ellentéteinket a kölcsönös tisztelet jegyében és azzal a szándékkal tudjuk rendezni, hogy minden érintettnek a hasznára legyen" - fogalmazott levelében Theresa May.
A dél-amerikai ország kormánya közölte, hogy Mauricio Macri tanulmányozza a brit miniszterelnök felvetéseit. A The Guardian megjegyezte, hogy hivatalba lépése óta Macri igyekezett javítani hazája kapcsolatait az Egyesült Királysággal. Az argentin elnök idén Davosban találkozott David Cameronnal, akivel megegyeztek, nem hagyják, hogy a Falkland-szigetek körüli vita rombolja a London és Buenos Aires közötti kapcsolatokat.
A lap idézte az argentin külügyminisztert, aki szerint egyeztetések folynak egy Macri és May közötti találkozó lehetőségéről a G20-országok szeptemberi kínai csúcsértekezletén. Susana Malcorra azt is közölte, hogy London és Buenos Aires között három hónapja folynak a tárgyalások a légi járatok ügyében, de még nem született megállapodás. A szigetekre jelenleg a Latam chilei légitársaság közlekedtet járatot Santiagóból a dél-chilei Punta Arenason át hetente egyszer. Ugyanez a járat havonta egyszer az argentínai Rio Gallegosban is megáll.
A The Guardian arról is írt, hogy az argentin kormány korábban az Egyesült Királyság támogatását kérte jelöltje - Susana Malcorra - számára az ENSZ új főtitkárának megválasztása során. A külügyminisztert azonban épp a Falkland-szigeteki vita miatt sokan nem tartják esélyesnek a posztra, mert emiatt nem tartják semlegesnek, pártatlannak. Argentína 1982-ben fegyverrel próbálta meg elfoglalni a Falkland-szigeteket, melyeket a dél-amerikai országban Las Malvinasnak hívnak. Buenos Aires Argentína függetlenné válása óta magának követeli a Falkland-szigeteket, London álláspontja viszont az, hogy a szigetek hovatartozásáról csakis az ott élők dönthetnek, akik viszont az Egyesült Királysághoz tartozást támogatják.