Júniusban a külföldiek valamivel több mint egymillió vendégéjszakát (1,069 millió, az összes 51 százalékát) töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken, így a számuk 3,2, az éjszakáké pedig 1,9 százalékkal nőtt az előző évhez képest. Ezek a vendégek leginkább a négycsillagos szállodákat látogatták, a többi kategóriában vagy stagnálást, vagy csökkenést regisztrált a KSH. A legjelentősebb küldő országokból: Románia, Ausztria, Németország, továbbá az Amerikai Egyesült Államokból érkező vendégek éjszakáinak száma csökkent, miközben az Egyesült Királyságból, Csehországból, Oroszországból és Olaszországból hazánkba látogató vendégek eltöltött éjszakáinak száma nőtt.

A belföldi vendégek 1026 ezer vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken, számuk 1,6, az éjszakáké 3 százalékkal csökkent az egy évvel ezelőttihez. A vendégforgalom visszaesése kilenc turisztikai régióból hetet érintett.

15 ezer felett

Egy szállodai szoba bruttó átlagára öt százalékkal emelkedett, így 15 ezer forint fölé csúszott, míg az egy kiadható szobára jutó árbevétel 7 százalékkal, 7478 forintra emelkedett. A fővárosban a vendégforgalom jelentős részét fogadó három-öt csillagos kategóriákban a szobák átlagára júniusban 10 ezer és 38 ezer 200, az egy kiadható szobára jutó árbevétel 5200 és 30 ezer 300 forint között alakult, ami 34-130, illetve 18-103 eurónak felelt meg. A KSH megjegyzi, hogy nemzetközi összehasonlításban még mindig nagyon alacsonyak a szállodai szobaárak.

A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele folyó áron 5,5 százalékkal emelkedett a vizsgált időszakban: összességében 25,2 milliárd forintnyi eredményt értek el, amiből a szállásdíjbevétel 14,4 milliárdot tett ki.