Az Együtt-PM közleménye szerint a beadványt jegyző Jávor Benedek úgy véli, számos hatóság hibázott, illetve jogsértő határozatot hozott, amikor kiadta az engedélyt a Kossuth téri rombolásra. A Közép-dunavölgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség azzal az indoklással hagyta jóvá a több száz fa és cserje kivágásával járó beruházást, hogy "a Kossuth tér 1-3. szám alatti ingatlanon mélygarázs, látogatóközpont létesítésének jelentős környezeti hatása nincs, környezeti hatásvizsgálati eljárás lefolytatása nem szükséges".
A KDKTVF az V. kerület jegyzőjét nevezte meg a helyi természetvédelmi értékről nyilatkozni jogosult hatóságként, csakhogy a helyi jelentőségű védett természeti területekről nem a kerület, hanem a fővárosi önkormányzat jogosult dönteni. Ráadásul a fővárosi településszerkezeti terv a Kossuth tér egészét, így a tervezéssel érintett területet is védett kategóriába sorolja - vagyis egy hatáskörrel nem rendelkező szakhatóság téves nyilatkozata alapján döntöttek a növénypusztításról - olvasható a közleményben.
Tévesen nyilatkozott a Magyar Bányászati és Földtani Hivatal is, amikor megállapította, hogy "a bányászattal kapcsolatos környezeti hatás nem merül fel", hiszen a mélygarázs építése és a létesítmény energiaellátását szolgáló geotermális kút létesítése is a hivatal hatáskörébe tartozik - teszi hozzá az ökopárt.
Az OKTVF fő megállapítása - amely szerint "a tervezett beruházásnak jelentős környezeti hatása nincs" - a tényeknek, és a határozat későbbi pontjainak is ellentmond. A Duna közvetlen szomszédságában a talajvíz áramlási viszonyait radikálisan megváltoztató építménynek nyilvánvalóan van környezeti hatása, emellett a határozat is számol a zajterhelés jelentős - esetenként határérték feletti - megnövekedésével és a levegőterhelés illetve a szennyvíztermelés fokozódásával. A tér növényborításának szinte teljes felszámolása is jelentős és tartós környezeti hatásnak minősül.
A számos további hiányosságot, pontatlanságot és a hatályos jogszabályok előírásaitól történő eltérést tartalmazó határozat az Együtt-PM szerint indokolja a főügyészség sürgős fellépését, és szükségessé teszi a többszörösen jogsértő határozat mielőbbi visszavonását, illetve az engedélyezési eljárás újraindítását - immár a vonatkozó jogi előírások betartásával.