A házelnök napirendi javaslata alapján az ülés hétfőn 13 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, amit interpellációk és azonnali kérdések követnek. A képviselők ezután kedden elfogadni tervezett javaslatok bizottsági módosító javaslatait tárgyalják.

A parlament kedden reggel új törvényt hozhat az állami tisztviselőkről. A Miniszterelnökséget vezető Lázár János javaslatában a hatályos köztisztviselői törvénytől eltérő jogállást és az előmenetelhez kapcsolódó, sávosan emelkedő illetményrendszert javasol az állami tisztviselőknek. A tárcavezető szerint ezzel július 1-jétől 20 ezer járási hivatalban dolgozó feladata, felelőssége változik, miközben a fizetések 30-50 százalékkal emelkednek, elsősorban azoknál, akik közvetlen kapcsolatban állnak az ügyfelekkel.

Béremelés és elbocsátás jön a közszolgáknál. A kormány szerint átlagosan 30 százalékos illetménynövekedés várható az állami tisztviselőknél, ugyanakkor megszüntetik az illetmény kiegészítését, pótlékot nem fizetnek, az beépül a fizetésbe. Az MSZP szerint a hatalomhoz feltétlenül lojális tisztviselő a kormánynak a legjobb, ezt támogatja ez a javaslat is.

Szavazás várható még a tavaly év végi párizsi klímacsúcson született megállapodás kihirdetéséről, továbbá önkormányzati és pénzügyi törvénymódosításokat is elfogadhatnak. A határozathozatalok után kilenc előterjesztés általános vitáját bonyolíthatják le, amelyek között terítékre kerül a kárpótlási folyamat lezárását célzó kormányzati javaslat, valamint az LMP azon indítványa, amely megtiltaná a környezetre, az egészségre, valamint az emberi jogi, illetve munkajogi garanciákra veszélyes nemzetközi szabadkereskedelmi megállapodások kihirdetését.

A szerdai napirendre nyolc általános vitát vehetnek fel, tárgyalni kezdhetik például a kormány oktatási törvénymódosító csomagját, amely a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) helyébe tankerületi központokat hozna létre az iskolák egységes állami fenntartására, emellett differenciált béremelést adna a pedagógusoknak

Fideszes képviselők kezdeményezésére vitát tarthatnak arról a javaslatról is, amely rögzítené, hogy a sikeres pályázat esetén a Budapest 2024 Zrt. látná el az olimpiai és paralimpiai játékok szervezőbizottságának feladatait.

Az ülés következő hétfőn ér véget, ekkor - az ilyenkor szokásos kérdések és azonnali kérdések mellett - az LMP kezdeményezésére négyórás politikai vitanapot tarthatnak az offshore-ellenes fellépéshez szükséges lépésekről.