A Royal Bank of Scotland (RBS) befektetési részlegének közgazdászai régiós értékelésükben közölték: véleményük szerint az MNB "még egyáltalán nem végzett" a kamatcsökkentésekkel. Várakozásuk szerint a kamatvágási ciklus a 2,4 százalék eléréséig folytatódik. Az MNB a márciusban esedékes új inflációs jelentésben várhatóan tovább csökkenti a 2014-re szóló inflációs előrejelzését. A ház valószínűsíti azt is, hogy a jegybank 2015 végéről "valamikor 2016-ra" tolja ki azt az időpontot, amikor becslése szerint az infláció újra a 3 százalékos célszintre nőhet.

Az RBS elemzői szerint "nagyon valószínű", hogy az éves összevetésű magyarországi infláció a legutóbb mért zéróról a következő hónapokban negatív tartományba süllyed. A magyar bankszektor "fájdalomküszöbe" inkább a 340 forint/eurós árfolyamszintekhez van közelebb, jóllehet már a jelenlegi forintárfolyamokon is valószínű a háztartási hitelállomány nem teljesítő hányadának növekedése.

Az MNB más nagy londoni házak véleménye szerint is tolerálna további jelentős forintgyengülést, mielőtt szóba kerülne az enyhítési ciklus leállítása vagy akár a monetáris politika szigorítása. A Bank of America-Merrill Lynch bankcsoport közgazdászai a felzárkózó piacokon zajló eladási hullámról összeállított minapi elemzésükben szintén azt jósolták, hogy az MNB csak a 340 forint fölé kerülő euró esetén venné fontolóra a "vészhelyzeti kamatemelést". A Nomura elemzői nemrégiben tett budapesti tájékozódó látogatásuk után közölték: tapasztalataik szerint az MNB a legújabb stressztesztek alapján azt a nézetet vallja, hogy a legutóbbi csúcsértékeknél sokkal gyengébb forintárfolyam lenne csak káros a pénzügyi stabilitásra; prognoszták becslése szerint a 340-350 forint/eurós régióban lehet a "figyelmeztetési szint".