Az Országgyűlés elfogadta a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH), illetve a Médiatanács tavalyi működéséről szóló beszámolót.
A hírközlési beszámolóban Szalai Annamária hangsúlyozta: a hatóság szilárd meggyőződése, hogy a ritkán lakott területek elérésének gyors és költséghatékony módja az újgenerációs mobil távközlési hálózat fejlesztése. Az NMHH elnöke a 2011-ben e célból árverésre bocsátott 900 MHz-es frekvenciasáv ügyében leszögezte, hogy az eredményes értékesítés továbbra is célja a szabályozónak, mert úgy véli, hogy a kiskereskedelmi piacon az élénkülő verseny és a növekvő választék szolgálná leginkább a közösség érdekét. (Az viszont ezekből nem derült ki, hogy milyen jövő vár a jogi vita keresztüzében lévő frekvenciára. A három piaci szereplő ugyanis azon az árverésen jutott a 900 MHz-es frekvenciához, amelyen a negyedik, állami mobilcég is. Később azonban mindez a bíróságon kötött ki, ahol még nem fejeződött be az eljárás).
Szalai Annamária hangsúlyozta a piaci szerelőkkel való szoros együttműködés és partnerség politikájának fontosságát, ugyanakkor kiemelte: a hazai mobilszolgáltatók árai még mindig a legmagasabbak közé tartoznak Európában, ezért az NMHH a valódi verseny feltételeit kívánja megteremteni.
A már folyamatban lévő országos digitális átállással kapcsolatban arról tájékoztatta a képviselőket, hogy jelenleg még 570 ezer háztartás átállása nem történt meg. Várhatóan mintegy 57 ezer rászoruló háztartás igényli majd az állami segítséget az NMHH-n keresztül, a többiben azonban önállóan képesek megteremteni az átálláshoz szükséges feltételeket.
A Médiatanács képviseletében Kollarik Tamás, a Médiatanács tagja beszámolójában rámutatott: a hatóság kiemelt területként kezelte a gyermekek és a kiskorúak védelmét a káros tartalmakkal szemben. Kollarik beszélt a lejáró rádiós médiaszolgáltatási lehetőségek pályáztatásáról, tájékoztatta a képviselőket arról, hogy a Médiatanács 51 pályázati felhívást tett közzé 2011-ben, és nyolc esetben hirdetett nyertest.
A Médiatanács a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alapon (MTVA) keresztül nyolc különböző pályázaton 1,5 milliárd forintos támogatás lehívását tette lehetővé médiaszolgáltatók, illetve elsődlegesen televíziós bemutatásra szánt filmek készítői számára.