Az igazgató szerint az összes résztvevő abban érdekelt, hogy növekedjen a hitelezési aktivitás, aminek egyik feltétele a bankadó csökkentése. A bankok újbóli növekedése a magyar gazdaság növekedésével megy végbe, Budapest ugyanis nem regionális bankközpont, mint például London vagy Bécs.

A bécsi bankok akkor is nyereségesek és növekednek, ha az osztrák piac önmagában veszteséges és nem növekszik. A magyar bankok azonban a hazai piacból élnek, a magyarországi vállalatokra és a lakosságra számíthatnak.

A bankadó csökkentése nyilván adhat egy lökést a hitelezési aktivitásnak, mert javítja az üzleti modellt, de a magyar bankok növekedése akkor egészséges, ha a gazdasági növekedésre épül, és nem kényszerre - fogalmazott Nikoletti.

Fontos a megállapodás, mert a stabil bankrendszer mindenkinek alapvető érdeke, de még ennél is fontosabb, hogy a többi gazdasági szereplő, a többi szektor is kapjon ennyi figyelmet. Az EBRD jó partner ebben, mert többféle régióban működik, és széles rálátása van többféle nemzetgazdasági modellre - mondta az igazgató.