A Raiffeisen Bank Zrt. a Nyíregyházi Főiskola egyik épületében alakítja ki új pénzintézeti műveleti központját - jelentette be a bank vezérigazgató-helyettese csütörtökön a szabolcsi megyeszékhelyen.
Martin Melkowitsch a városi közgyűlés ülésén elmondta: a központ az első beruházási ütemben mintegy százötven embernek ad munkát. A központ eredetileg egy eddig bevásárlóközpontként működő épületben kapott volna helyet, a bank azonban végül a Sóstói úti campus mellett döntött, amely a korábbi tervek szerint a képzési programban kapott volna szerepet.
A Raiffeisen május végén jelentette be, hogy új műveleti centrumát a magyar kormány és a nyíregyházi önkormányzat támogatásával Nyíregyházán alakítja ki; a nyírségi nagyvárost egy évig tartó elemzés után, számos külföldi és tíz magyar nagyváros közül választották ki.
A vezérigazgató-helyettes elmondta, jelenleg is lobbiznak azért, hogy a Raiffeisen Austria egyéb cégeitől, így a szoftverfejlesztéssel foglalkozó Raiffeisen Software Solution und Service GmbH.-tól és a bank bécsi szolgáltató cégétől is egységeket csábítsanak át Nyíregyházára.
A város vezetőivel együttműködünk abban, hogy ezek a cégek megtalálják a számításukat. Az IT-szolgáltató cég képviselői októberben már ellátogattak a szabolcsi megyeszékhelyre, a másikkal pedig jövő februárra tervezik a helyszíni tárgyalásokat - tette hozzá Martin Melkowitsch.
Tamás Péter, a Raiffeisen Bank kooperációs igazgatója az ülésen elmondta: a bank számára a legnehezebb feladat az iroda helyszínének kiválasztása, valamint a megfelelő munkaerő felkutatása és képzése volt. Az álláshelyekre egy hét alatt 1769-en jelentkeztek a megyei kormányhivatal munkaügyi központjánál, amely a jelentkezők szűrésében és kiválasztásában is segítséget nyújtott.
Jelenleg 84 jelentkező tart a munkába álláshoz szükséges elméleti és a Budapesten tartott gyakorlati képzéseknél, ők a szakmai gyakorlatot az új nyíregyházi központban töltik majd le - mondta Tamás Péter.
A május végi bejelentés szerint a magyar állam a munkahelyteremtéshez és a dolgozók képzéséhez ad támogatást a banknak, az összeg dolgozóként nem éri el az egymillió forintot. A pénzintézet nyolc hónapon át 70 százalékos mértékű bruttó bértámogatást is kap majd a dolgozók alkalmazásához, és a szokásos négy- helyett nyolchónapos továbbfoglalkoztatást vállalt. A bank a beruházás további ütemeiben, a tervek szerint három-négy év alatt hat-nyolcszáz embernek ad majd munkát.