A közelmúltban gazdát cserélt a Hotel Füred. Az évek óta bezárt part menti hotelt Póczik Péter adta el egy helybeli vállalkozónak. A szintén part menti Marina Hotel mellett álló épületet Czigle János vásárolta meg. A korábban építési szakmában érdekelt üzletember érdekeltségi körébe tartozik a füredi Flamingo Hotel is - ez azon kevés szállodák egyike, amelyek évek óta tartósan nyereségesek. (A Flamingo Hotel Füred saját tőkéje 1,7 milliárd forint, tavaly 428 millió forintos adózás előtti eredményt ért el, s idén várhatóan e felett teljesít majd.)
A tulajdonos a Napi.hu kérdésére elmondta, hogy az engedélyek birtokában azonnal megkezdi a hotel átépítését. Az áprilisban induló teljes átalakítás befejezése 2014 végére várható - akkor viszont már egy 220 szobás, négycsillagos hotel várja a vendégeket. A hat éve üresen álló épületben egy 2400 négyzetméteres wellness részleget is nyitnak, valamint egy 1200 személyes konferencia központ is létesül.
A föld alatti gyógyvizeket is hasznosítani kívánják, így a Füred hotel lesz az északi Balaton part egyetlen gyógyszállodája. A hotelépület mellett két, együttesen negyven apartmanból álló, és saját wellness részleggel is rendelkező épületet is felhúznak. A 60-120 négyzetméteres part menti lakások értékesítése napokon belül elindul.
A több éven át tartó beruházás teljes összege 6,5 milliárd forintot tesz ki - ennek egy részét uniós fejlesztési forrásokból és hitelből kívánják finanszírozni. Az új gyógyszálloda a tulajdonos tervei szerint egész évben üzemel majd - a hazai és külföldi vendégek aránya pedig 70-30 lesz. A Flamingo Hotel eddig is népszerű volt a külföldiek körében, főleg orosz, német, osztrák és angol vendégeket fogadtak.
A Hotel Füredtől párszáz méterre az egykori hajógyárat is átalakítják. A német Sennebogen család tulajdonában lévő BF Invest Kft. 841 millió forintos, 40 százalékos uniós támogatottságú beruházással korszerűsíti és új szolgáltatásokkal, attrakciókkal bővíti a hajdani balatonfüredi hajógyár területén lévő kikötőjét.Itt nyilik majd meg a tó legkoszerűbb vitorlás központja.
Az Új Széchenyi Terv Közép-dunántúli Operatív Program támogatásával megvalósuló beruházás keretében a cég kikötőjét új hullámtörő kőmólóval és úszómólókkal bővítik, aminek köszönhetően a hajóhelyek száma 175-tel közel háromszázra nő.
A 2015-ben befejezésre kerülő vitorlásközpontban vitorlás iskola, egy vitorlásfelszerelés és -ruházati bolt, múzeum is nyílik. Ez utóbbiban a Balatonfüredi Hajógyár történetét mutatják majd be.
Az új füredi fejlesztési hullám együttesen több tízmilliárd forintot mozgathat meg - fejtette ki érdeklődésünkre Bóka István. A város polgármestere elmondta, hogy a yacht kikötővel szemben egy kétszáz állásos földalatti parkoló épül, így a felszínen parkot alakíthatnak ki. Az Uni Hotel melletti vitorlás kikötő fejlesztését - és az ide tervezett 80 szobás hotel felépítését - viszont akadályozza egy part menti bódésor, amelynek lebontását az érvényben levő szerződések nem teszik lehetővé.
Szintén bizonytalan, hogy mi lesz a sorsa az egykori kempingnek. Az egykori SCD birodalom ékének számító hatalmas területen fekvő kempinget a felszámoló idén tavasszal meghírdette, de a 6 milliárd forintos árat senki sem akarta megadni a területért. A város - igaz, nem ilyen áron - megvásárolná a területet, de erre csak a következő árverés során lesz lehetősége.