A nő ezen időszak alatt összesen 26 biztosítási szerződést kötött Nagykanizsán és környékén, melynek során a biztosítás típusától függően 10-20 ezer forint összegű biztosítási díjat vett át az ügyfelektől, de azt nem fizette be a biztosító társaság számlájára. Volt olyan idős sértett, akinek életbiztosítási díját havi rendszerességgel vette át az elkövető, de annak kisebb részét továbbította csak, nagyobb részével sajátjaként rendelkezett - adta hírül a Zala Megyei Főügyészség.

Eljárása során több esetben valótlan, vagy fiktív adatokat tüntetett fel a biztosítási szerződés ajánlatokon és miután az esedékes díjat maga befizette, az iratokat bemutatta a biztosító társaság felé azzal a céllal, hogy a szerződéskötés után járó jutalékot jogosulatlanul megszerezze. A megtévesztett biztosító ezek alapján kiutalta az üzletkötőnek az összesen 136 ezer forint jutalékot, így a nő a saját megbízóját is megkárosította.

Előfordult, hogy a nő még a biztosítási ajánlat dokumentumait sem továbbította a biztosító társaság felé, így a szerződések érvényesen létre sem jöttek. Ebből következően azok a károsultak például, akik kötelező gépjármű-felelősség biztosítási szerződést kötöttek vele, csak az okmányiroda értesítése alapján szereztek tudomást arról, hogy érvényes biztosítás hiányában gépjárművük forgalomból kivonásáról kellett intézkedni.

A visszaélésekre az ügyfelek panasza alapján a biztosító társaság által lefolytatott belső vizsgálat alapján derült fény, melynek keretében a sérelmet szenvedett ügyfeleket a biztosító társaság teljes mértékben kártalanította.