A Napi Gazdaság szerdai számának cikke

Bár az elmúlt két hétben bemutatott enyhe emelkedéssel némileg nőtt a volatilitás a Budapesti Értéktőzsdén, a forgalom kiábrándítóan alacsony maradt. A BUX index két hete ismét tesztelte 16 800 és 16 900 pont közötti támaszsávját, majd innen felfelé rugaszkodott, s egyelőre a 200 napos mozgóátlagát 17 700 pont fölött, majd innen korrekcióba kezdett. Ezzel gyakorlatilag megmarad a több mint egy hónapja jellemző kép: elsődleges támasz 16 800 és 16 900 pont között, felülről a mutatót lefelé szorítja a 200 napos mozgóátlag és a hosszabb távú csökkenő trendvonal együttese.

A kialakult sávozásból ha felfelé törne ki az index, s 18 000 pont felett sikerülne zárnia, akkor a következő megálló a 18 500 pont lehetne, a június eleji csúcs által kijelölt ellenállásnál. A kialakult támasz törését követően lefelé a 16 000 pontos szint lehetne a következő megálló. A kitöréshez azonban − mint már említettük − fontos lenne a nagyobb forgalom.

 

Napi grafikonok

A Mol végül is végrehajtotta kitörését emelkedő háromszög alakzatából, azonban ez már a háromszög végén következett be, így az alakzat erejét veszítette, az emelkedés egyelőre el is akadt az első ellenállásnál 17 200 forint magasságában. Mindezek ellenére az olajpapír képe még mindig nem csúnya, június vége óta egy enyhén emelkedő trendvonal nyomja felfelé az árfolyamot, amely annyira szabályos, hogy a technikai elemző már-már segítő kezek munkálkodását sejti a háttérben. Az említett vonalról az árfolyam immár nyolc ízben fordult meg felfelé, ami szokványos piaci körülmények között elég ritka jelenség. Ha törne ez a vonal, akkor a kiépült alakzat ékszerűen viselkedhetne, s a 15 500 forintos támaszt vehetné célba a kurzus, igazán bika képet 18 000 forint feletti zárásoknál venne fel a részvény.

Az OTP-ben maradt a sávozás a 3220−3350 forintos és a 3800 forintos szint között, igaz, a 3800 forintos felső sávot az utóbbi két hétben már nem tudta elérni az árfolyam. A Magyar Telekom grafikonja egyre gyászosabb képet fest. Bár a 420 forintnál húzódó támasz egyelőre tartja az árfolyamot, azonban egyre közelebbről szorul rá erre az árfolyama, eleste után 375, majd 311 forintnál lehetne támaszt keresni a részvényben, felfelé immár a 465 forintos szint lépett elő mint elsődleges ellenállás.

A Richter végre leküzdötte 37 700 forintnál található erős ellenállási szintjét, ez elvileg innentől kezdve támasz lehet az árfolyamban, a következő komoly akadály 40 000 forintnál tornyosul a papír előtt, ez a szint eddig háromszor akasztotta meg a részvény drágulását.