Medveczky Balázs (MTV) 4,5 millió, Jónás István (Magyar Rádió) 4,8 millió, Dobos Menyhért (Duna TV) 4,8 millió, valamint az MTI vezérigazgatói posztjáról tavaly év végén távozott Belénessy Csaba 4,8 millió forint prémiumot kapott. (A jutalom az előző évi munka értékelése alapján jár az első számú vezetőknek, Belénessy ezért kaphatott prémiumot.) A vezérigazgatók munkaszerződése azt rögzíti, hogy bizonyos feltételek teljesítése esetén éves személyi alapbérük meghatározott százalékát kaphatják meg jutalomként. A feltételek között szerepel például, hogy elvégezzék a közmédiarendszer átalakításával kapcsolatos feladatokat, készítsék el és tartsák be az intézmény üzleti tervét, az adott médiumot ne marasztalja el a médiahatóság, ne veszítsen sajtó-helyreigazítási pert, növelje a nézettséget/hallgatottságot - sorolta a feltételeket a Népszabadság.
A négy intézményvezető közül tavaly az MTI vezérigazgatója kereste a legtöbbet, havi bruttó 1,9 millió forintot, az adható prémiuma pedig az éves személyi alapbérének 33 százaléka volt. Azóta egységesítették a béreket, most mind a négy vezető bruttó 1,7 millió forintot keres havonta, prémiumuk pedig a bér maximum 25 százaléka lehet. A lap információi szerint az egész éves munka értékelése alapján Belénessy a maximálisan adható prémium 65 százalékát kapta, a többiek 90-95 százalékot. (A közmédia 2000 dolgozóját foglalkoztató MTVA vezérigazgatójának jutalmáról a Médiatanács dönthet.)
Balogh László, a Közszolgálati Közalapítvány kuratóriumának elnöke a lapnak azt mondta: a négy vezérigazgatónak a jogszabályok és a megkötött munkaszerződésük alapján jár a teljesítményfüggő prémium. Juttatásaik jóval kisebb, mint a közmédiumok korábbi vezetőinek.
A prémiumok kifizetése ellen szavazott Kránitz László, a közalapítvány kuratóriumának szocialista és Németh Vladimir, a testület LMP-s delegáltja. Kránitz László a napilapnak azt mondta, a kezdetektől nem támogatta, hogy a vezérigazgatók jutalmat kapjanak. Ahogy fogalmazott, 2012 is a közmédia gyászéve volt, amelyet elbocsátások, botrányok öveztek. A közmédia alapvetően elhibázott átalakítása miatt zavaros felelősségi viszonyok alakultak ki, amelyek akadályozzák a normális szakmai munkát.
Németh Vladimir pedig azt mondta, a vezérigazgatók egyáltalán nem szolgáltak rá semmilyen jutalomra. Negyvenkilenc fős "csontvázintézményeket" vezetnek, jelentős fizetést kapnak, nincs miért premizálni őket, különösen úgy, hogy az MTI-hírcentrum létrehozása, a közszolgálati médiumok híreinek uniformizálása egyértelműen kormányzati propagandacélokat szolgál, és ennek az akaratnak, igénynek ezek a médiumok meg is felelnek - mondta Németh.