A nem pénzügyi vállalati hitelek átlagos hitelköltség mutatói az 1 millió euró érték alatti forinthitelek esetében 10 százalékon stagnáltak, míg az 1 millió euró érték feletti forinthitelek esetén 0,2 százalékponttal 8,7 százalék alá csökkentek - derül ki az MNB friss statisztikáiból. Az új szerződések értéke ilyen magas kamatszint mellett is nőtt néhány milliárd forinttal februárhoz képest.
Az 1 millió euró érték alatti euróhitelek esetében az átlagos hitelköltség mutató szintén stagnált, valamivel 3,8 százalék felett. Az 1 millió érték feletti euróhitelek esetén nagyobb mértékű növekedés tapasztalható februárhoz képest: az új szerződések átlagkamata 0,7 százalékponttal 4 százalék fölé nőtt. Az euróhitel-szerződések összértéke szintén emelkedett, de az igazán látványos növekedés az egymillió feletti kategóriában történt: a 85,5 milliárd forintnak megfelelő érték a februári közel duplája, de jócskán felülmúlja az egy évvel korábbi 57,7 milliárdos összeget is.
A forinthitelek teljes állománya a tranzakciókból eredően 13,3 milliárd forinttal csökkent, míg a devizahiteleknél több mint 47 milliárd volt ez a mínusz, amit bőségesen ellensúlyozott a forintgyengülés 83 milliárdot meghaladó hizlaló hatása. Március végén a vállalati forinthitel-állomány 3150 milliárd forintra rúgott, a devizahitel-állomány pedig megközelítette a 4208 milliárdot.