Bertalan Sándor az egyedi megoldások között példaként említette a Budapest Bank megvásárlását, valamint a közmű-szolgáltatási rendszer átalakítását.
Az uniós forrásokról Bertalan elmondta: több mint 730 milliárd forint összegű visszatérítendő pénzügyi eszköz kiközvetítése a feladatuk a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében. Az összegből 457 milliárd forint a hitel - fűzte hozzá a vezérigazgató-helyettes. Ezeket a programokat az MFB fogja kiírni, és az MFB értékesíti a hitelintézeti partnereinek bevonásával, 2016. december 31-ig legalább 400 településen szeretnének megjelenni a partnereken keresztül, az úgynevezett MFB-pontokon.
Beszámolt arról is, az MFB dolgozik a földvásárlási hitelprogramon is; a kedvezményes, hosszú lejáratú hitelkonstrukció egy-két hónapon belül elérhető lesz.
Urbán Zoltán, az Eximbank vezérigazgatója előadásában elmondta: az első fél év végén 570 milliárd forint volt a hitelállományuk, amely az év végére 776 milliárd forintra emelkedhet. Az új folyósítás elérheti év végére a 400 milliárd forintot. Az Eximbank 200 milliárd forintnyi magyar export megvalósítását segítette elő az idei első fél évben. Az Eximbank portfóliójának 75 százalékát a refinanszírozási üzletág fedi le, vagyis a kereskedelmi banki partnereken keresztül folyósított hitelek. Urbán hangsúlyozta: az idei első fél évben a kis- és közepes vállalkozások aránya elérte a 80 százalékot az EXIM ügyfélkörében, míg tavaly 74 százalék volt.