Az egyesület 2014 februárjában alakult, mára 30 tagot számlál, de reményei szerint hamarosan elérik a több százas taglétszámot. Ő maga alapító tagja a körülbelül 50 taggal rendelkező Felelős Családi Vállalatok Egyesületének, amelyet a nagy családi magyar vállalatok hoztak létre, úgy gondolta azonban, hogy szélesebb bázison alapuló érték- és érdekközösséget kell létrehozni a családi vállalkozások számára, ezért alapították meg 18 taggal a CSVOE-t.
Az egyesület célja, hogy a családi vállalkozások az 5 évnél hosszabb befektetésekkel megegyező elbírálásban részesülnének a tőkejövedelmek adózása szempontjából, hiszen a családi vállalkozások generációkon átívelő hosszú távú befektetések, nemcsak 5 vagy 10 évre tervezik őket - mondta Rudas. Ennek ellenére a családi vállalkozások nem részesülnek a hosszú távú befektetésekre vonatkozó adó-, járulék-, illetékkedvezményekben.
Az új egyesület célja az is, hogy jogszabályban rögzítsék a családi vállalkozás, családi vállalat fogalmát, mivel ezek a vállalkozások cégjogi szempontból jelenleg nem különböznek más vállalkozásoktól.
Magyarországon a vállalkozások több mint fele családi vállalkozás, 100 ezres nagyságrendről lehet beszélni, és e vállalkozások a kereskedelemtől a gyártásig, az informatikától a mezőgazdasági számos területen megtalálhatóak, a magyarországi munkahelyek több mint 50 százalékát biztosítják.
A CSVOE kész részletesen, akár a törvényhozás szintjéig kidolgozni, és a jogalkotók számára előkészíteni javaslatait, és ehhez tanácsadói együttműködőket, támogatókat is keresnek - mondta az elnök.