A nyírségi gyártóbázis tavalyi teljesítménye elmaradt a 2017-ben elért 36 milliárd forintos árbevételtől és 1 milliárd 142 millió forintot meghaladó nyereségtől. A csökkenést a társaság egy vállalatcsoporton belüli számviteli tranzakció eredményével indokolta, ami még 2007-ben növelte meg jelentősen a cég nyereségét és árbevételét.
A Lego csoport globálisan növekedéssel zárta a 2018-as évet, az értékesítés három százalékkal, míg az árbevétel és az adózott nyereség négy százalékkal nőtt. A csoport globális teljesítményével összhangban a 2014-ben átadott nyíregyházi gyárban jelenleg is folyik a termelés bővítése, új gyártócsarnokok, egy új automata magasraktár és más kiszolgáló egységek építenek és üzemelnek be, illetve 2020-ban új gyártási technológiákat terveznek bevezetni - olvasható a dokumentumban.
A dán építőjáték-gyártó vállalat idén februári közlése szerint a tavalyi adózás utáni eredménye az egy évvel korábbi 7,8 milliárd koronáról 8,1 milliárd koronára emelkedett. (1 dán korona=43,48 forint)
Beszámolójuk szerint a tavalyi értékesítési árbevétele 36,4 milliárd koronára nőtt a 2017-es 35 milliárd koronáról. A társaság 2018-ban "magas, két számjegyű" forgalomnövekedést ért el Kínában és "alacsony, egy számjegyűt" az Egyesült Államokban, valamint Nyugat-Európában.
Az 1932 óta működő dán óriáscég Magyarországon a nyilvános cégadatok szerint tavaly átlagosan 1915 saját munkavállalót foglalkoztatott a nyíregyházi gyárában.