A belföldi vendégek által a kereskedelmi szálláshelyeken (szállodákban, panziókban, kempingekben, üdülőháztelepeken, valamint közösségi szálláshelyeken) eltöltött éjszakák száma – elsősorban a járványügyi korlátozások miatti alacsony bázis következtében – 2022. májusban több mint másfélszeresére nőtt 2021 azonos hónapjához viszonyítva. Ugyanakkor még mindig 22 százalékkal elmaradt a Covid19-járvány kitörése előtti, 2019. májusi értéktől.
A vendégszám 451 ezer, az eltöltött vendégéjszakáké 921 ezer volt.
Az éjszakák 69 százalékát szállodákban töltötték, számuk az egy évvel korábbihoz viszonyítva mintegy másfélszeresére emelkedett. A panziókban és a közösségi szálláshelyeken a forgalom 1,2-, illetve 3,7-szeresére nőtt a tavaly májusihoz képest. A legnépszerűbb turisztikai régiók a Balaton és Budapest–Közép-Duna-vidék voltak, ahol a belföldivendég-éjszakák 24, illetve 16 százalékát regisztrálták.
A külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma több mint hatszorosára emelkedett, de még így is 40 százalékkal kevesebb volt a 2019 azonos időszakinál.
A szálláshelyekre érkezett 324 ezer vendég összesen 847 ezer vendégéjszakát töltött el. A vendégéjszakák 82 százalékát szállodában töltötték, ez hat és félszeres bővülés 2021 májusához mérten. A legnépszerűbb turisztikai régió Budapest–Közép-Duna-vidék volt, ahol a külföldivendég-éjszakák 62 százalékát regisztrálták.
43 milliárdos bevétel
Az összes bruttó árbevétel folyó áron közel háromszorosára, 43 milliárd forintra növekedett.
Széchenyi Pihenőkártyával a kereskedelmi szálláshelyeken 11 százalékkal kevesebbet, összességében 2,1 milliárd forintot fizettek a kártyatulajdonosok.
Az első 5 hónap
2022. január–májusban az előző év azonos időszakához képest a szálláshelyeken több mint háromszorosával több, összesen 6,9 millió vendégéjszakát regisztráltak. A belföldi vendégek kétszeresével, a külföldiek több mint hatszorosával több (3,6, illetve 3,3 millió) vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken.
A helyek összes bruttó árbevétele folyó áron négyszeresével nőtt, és 159 milliárd forintot tett ki.